Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní Seniorské 300 se účastnilo přes 90 seniorů s nezdolným elánem a energií

Karviná |  | Karvinský expres

Senioři z Karviné mají za sebou další ročník úspěšné akce Seniorská 300, kterou šli kolem Karvinského moře. V letošním roce skupinky z Klubů seniorů opět překonali sebe a dohromady ušli 422 kilometrů.

Letošní Seniorské 300 se účastnilo celkem 91 seniorů ze sedmi jejich klubů. Okruh Karvinského moře mohla jít každá skupina podle svých možností, tudíž ušel každý jiný počet kilometrů v jiném tempu.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: “Přišel jsem jim popřát, ať to dobře zvládnou, ať zkusí překonat ten loňský rekord, který byl skvělý. Sešlo se jich tady zase hodně, takže jsem za to rád, že senioři mají i takovou volnočasovou aktivitu, která je tady baví na Karvinském moři a myslím si, že až to skončí, tak že si tady zase popovídají, pobaví se a budou spokojeni.”

Když akce startovala, obklopovalo Karvinské moře počasí pod mrakem, ani to však seniory neodradilo před tím, aby si akci užili ve svém duchu.

anketa: účastnice Seniorské 300: “No tak chodím pokaždé a chodím i mimo organizované akce, no tak jsem se přihlásila, aby byl určitý počet jako v našem klubu.” “Šla jsem loni, proto jdu i letos. Chodím tady s dcerou, s mužem, a hlavně tady chodím okolo moře z vnoučaty a je to perfektní. A tato organizace, ta nemá chybu. A díky panu primátorovi je tady to moře čím dál zvelebenější. Více laviček, čistota, hygiena tu chodí. Městská policie tu projíždí, jsou tady kamery. Jsem velmi spokojená.” “Sešli jsme se všichni z našich klubů, abychom se prošli, abychom upevnili zdraví. A jinak, no, doufejme, že nám bude přát počasí. Tak se na to moc těšíme.”

Trasa dlouhá celkem 3 kilometry měla dát po výkonu všech dohromady 300 kilometrů. Letos však členové klubů seniorů pokořili rekord a ušli celých 422 kilometrů.

Nahlásit chybu


K tématu

Kluby seniorů z Karvinska soutěžily o nejhezčí výrobky v rámci putovní výstavy seniorů

24. května 2025 16:09 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

Výstava seniorů, kterou organizovalo město Karviná, nabídla to nejlepší, co senioři v jejich klubech napříč městy vytvořili. Hodnotily se vlastnoruční výrobky seniorů z Karviné, Orlové, Havířova, Bohumína a Českého Těšína a vítězný výrobek se hledal opravdu velmi složitě.

V blízkosti pláže Karvinského moře bude nově stát gastro kontejner, nabízející novinky

19. března 2025 16:20 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

Zvelebování kolem oblíbené lokality Karvinského moře čeká další bod, který jistě potěší všechny jeho věrné návštěvníky. Na jednom z volných prostranství tam bude stát nové zázemí pro občerstvení a vodní sporty.

Dalším bodem ve zvelebování prostranství Karvinského moře bude gastro kontejner

22. března 2025 16:19 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

Zvelebování kolem oblíbené lokality Karvinského moře čeká další bod, který jistě potěší všechny jeho věrné návštěvníky. Na jednom z volných prostranství tam bude stát nové zázemí pro občerstvení a vodní sporty.


Moravskoslezský kraj má upravené jízdní řády i novou lodní linku

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Veřejná doprava v Moravskoslezském kraji má od neděle 15. června drobné změny. Úpravy se týkají vlakových i autobusových spojů a reagují na požadavky obcí, měst i samotných cestujících. Největší novinkou je začlenění lodní linky P1 na Slezské Hartě do integrovaného systému ODIS.

Traktor se převrátil na louce. Tři lidé vyskočili, čtvrtý se těžce zranil

Dnes 9:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři lidé jeli na traktoru po louce na Novojičínsku. V kopci se najednou stal stroj neovladatelným a převrátil se. Tři lidé z něj těsně předtím vyskočili, čtvrtého stroj zavalil a těžce zranil. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Na zámku Fryštát město Karviná ocenilo osobnosti v kulturní oblasti

Byly oceněny osobnosti z kulturní oblasti, které se výrazně zasloužily o rozvoj a propagaci města. Mezi nimi se našli jak umělci, tak organizátoři kulturních akcí.

Ostrava postaví nové Dětské centrum Domeček pro handicapované za 104 milionů

Dnes 12:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dětské centrum Domeček, které zajišťuje péči o zdravotně znevýhodněné děti, získá zcela nové zázemí. Současné budovy na ulici Jedličkova v Ostravě-Zábřehu nahradí moderní třípodlažní objekt. Ten vyroste v lokalitě bývalé mateřské školy na Rýparově ulici. Stavba za 104 milionů korun bez DPH začne v těchto dnech a provoz zařízení nebude během výstavby přerušen.

V Moravskoslezském kraji proběhly maturitní a závěrečné zkoušky v hojném počtu

V tomto týdnu skončily maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách. Moravskoslezský kraj se v četnosti maturantů letos stal druhým nejpočetnějším. Závěrečné zkoušky probíhaly také na zdravotnických nematuritních oborech, které se snaží přilákat nové potenciální studenty.

Záchranáři podpořili akci Val darovat. Spolu s hokejisty Vítkovic darovali krev

Včera 12:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři Moravskoslezského kraje se zapojili do odběrové akce „Val darovat“, kterou společně uspořádali hokejisté Vítkovic a Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Symbolické darování krve připadlo na Mezinárodní den dárců, který připomíná význam transfuzí a hrdinství těch, kteří pomáhají zachraňovat životy.

Letošní Pivobraní se rozroste do zón v okolí náměstí

Centrum Nového Jičína obsadí další ročník Pivobraní. Festival nabídne více než sto druhů piv, koncert britské legendy a rozroste se i do dalších míst městské památkové rezervace.

Kamion na dálnici u Ostravy prorazil svodidla a skončil v protisměru

Včera 10:16 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda kamionu zkomplikovala v sobotu ráno dopravu na dálnici D1 u Klimkovického tunelu. Dálnice byla několik hodin obousměrně uzavřena. Kamion tam prorazil svodidla a skončil v protisměru. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

V Ostravě proběhl další ročník mezinárodního veletrhu Rail Business Days

13. června 2025 11:01 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil | Dopravní revue

Ostrava hostila další ročník prestižního veletrhu Rail Business Days. Třídenní akce v Trojhalí Karolina přilákala odborníky, výrobce i veřejnost.

IDea Forum pomáhá přilákat investory do našeho kraje

13. června 2025 16:10 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Regionální zprávy POLAR

Boutique Business Inkubátor Ostravica v centru Ostravy přivítal hosty konference Idea Forum. Ta byla určena pro investory, ředitele a manažery, zástupce odborných organizací, představitele místních samospráv i širší veřejnost.

Karviná vysadí městský sad jako přírodní ochranu proti jmelí

Dnes 13:43 | Karviná | Jiří Cileček

Karviná vysadí v parku Boženy Němcové na podzim městský sad s více než 50 ovocnými stromy a 130 keři. Ty poslouží nejen veřejnosti, ale také ptactvu. Projekt s názvem „Náš sad“ má ekologický i vzdělávací rozměr — cílem je mimo jiné omezit šíření parazitického jmelí.

Na Lodičkách se uskutečnily velké a několikanásobné oslavy karvinských házenkářů

Na Lodičkách v parku Boženy Němcové se uskutečnily oslavy karvinských házenkářů, kteří symbolicky připomenuli sedmdesáté výročí od založení Házenkářského klubu Baník Karviná. Hlavním důvodem však byla oslava obhájení titulu mistrů.

Půlroční sestřih významných událostí Havířova roku 2025

První polovina roku 2025 je téměř za námi a my jsme si proto pro vás připravili sestřih významných událostí, které pro vás zachytila naše kamera. Ať už se jednalo o investiční, společenské, nebo sportovní akce.

V Moravskoslezském kraji proběhly maturitní a závěrečné zkoušky v druhém nejvyšším počtu

12. června 2025 16:00 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

V tomto týdnu skončily maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách. Moravskoslezský kraj se v četnosti maturantů letos stal druhým nejpočetnějším. Závěrečné zkoušky probíhaly také na zdravotnických nematuritních oborech, které se snaží přilákat nové potenciální studenty.

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová pasovala prvňáčky na čtenáře

12. června 2025 14:00 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

Prvňáčci už zvládli první krůčky ve světě písmenek a příběhů, ten opravdový čtenářský svět však teprve čeká, až do něj vstoupí. Symbolickým pasováním jim k němu v Albrechticích otevřela bránu spisovatelka Zuzana Pospíšilová.

Motorkáři se sjeli na Starém náměstí v Orlové

11. června 2025 20:15 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

Motorkářský klub Yamaha Star Czech Republic ve spolupráci s městem Orlová připravil další ročník tradičního žehnání motorkářům. A podařilo se na jedničku. Kolona tří stovek strojů vyrazila na spanilou jízdu od penzionu Lutena přes Dolní Lutyni a Bohumín až na staré náměstí v Orlové. Po příjezdu čekalo na účastníky občerstvení – grilovaná klobása zdarma a letos poprvé i silácká soutěž v házení pneumatiky. Mezi zavádějícími tradicemi bylo i samotné žehnání knězem, který tentokrát dorazil osobně přímo na náměstí mezi samotné motorky a jejich majitele.

Letošní Seniorské 300 se účastnilo přes 90 seniorů s nezdolným elánem a energií
Vydáno 7. června 2025 15:52, Karviná, Gabriela Stašová
Senioři z Karviné mají za sebou další ročník úspěšné akce Seniorská 300, kterou šli kolem Karvinského moře. V letošním roce skupinky z Klubů seniorů opět překonali sebe a dohromady ušli 422 kilometrů.

Letošní Seniorské 300 se účastnilo celkem 91 seniorů ze sedmi jejich klubů. Okruh Karvinského moře mohla jít každá skupina podle svých možností, tudíž ušel každý jiný počet kilometrů v jiném tempu.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: “Přišel jsem jim popřát, ať to dobře zvládnou, ať zkusí překonat ten loňský rekord, který byl skvělý. Sešlo se jich tady zase hodně, takže jsem za to rád, že senioři mají i takovou volnočasovou aktivitu, která je tady baví na Karvinském moři a myslím si, že až to skončí, tak že si tady zase popovídají, pobaví se a budou spokojeni.”

Když akce startovala, obklopovalo Karvinské moře počasí pod mrakem, ani to však seniory neodradilo před tím, aby si akci užili ve svém duchu.

anketa: účastnice Seniorské 300: “No tak chodím pokaždé a chodím i mimo organizované akce, no tak jsem se přihlásila, aby byl určitý počet jako v našem klubu.” “Šla jsem loni, proto jdu i letos. Chodím tady s dcerou, s mužem, a hlavně tady chodím okolo moře z vnoučaty a je to perfektní. A tato organizace, ta nemá chybu. A díky panu primátorovi je tady to moře čím dál zvelebenější. Více laviček, čistota, hygiena tu chodí. Městská policie tu projíždí, jsou tady kamery. Jsem velmi spokojená.” “Sešli jsme se všichni z našich klubů, abychom se prošli, abychom upevnili zdraví. A jinak, no, doufejme, že nám bude přát počasí. Tak se na to moc těšíme.”

Trasa dlouhá celkem 3 kilometry měla dát po výkonu všech dohromady 300 kilometrů. Letos však členové klubů seniorů pokořili rekord a ušli celých 422 kilometrů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000049096/letosni-seniorske-300-se-ucastnilo-pres-90-senioru-s-nezdolnym-elanem-a-energii