Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci nepostupové soutěže MiKaDo Open zápolily mažoretky z celé republiky podeváté

Karviná |

Uskutečnil se 9. ročník soutěže MiKaDo Open, na kterou se sjely mažoretky z celé České republiky. Během celého soutěžního dne vystoupilo přes pět stovek mažoretek a představily se v samostatných choreografiích, ale také dua nebo celé týmy.

V házenkářské hale to opět zářilo všemi pestrými barvami a v rytmech, na které se už dnes nejen pochoduje. Mažoretkový sport za dobu své existence ušel dlouhou cestu a v Karviné bylo možné vidět, jak dnešní mažoretky vypadají a co všechno mohou v rámci svých vystoupení zvládnout.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná"Dnes tady probíhá devátý ročník soutěže MiKaDo Open, což je nepostupová soutěž pro hodně týmů. To je vlastně první soutěž, která jim otvírá sezonu, takže ty choreografie si tady poprvé vyzkouší. Pro některé děti to je úplně první start a dostanou svoji první medaili, takže tady je hodně emocí. Máme novinku letos, protože se nám přihlásil rekordní počet účastníků, takže máme šest porotců, kteří se střídají tak, aby program šel pořád dál."

Došlo také na naprosté novinky, které byly v Karviné představeny poprvé.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Máme nové kategorie, které se jmenují Akro, což znamená sólo s hůlkou, ale závodnice tam u toho musí dělat i akrobatické a gymnastické prvky."

Kapacity soutěže byly z 95 procent obsazeny ještě před oficiálním spuštěním přihlašování. Do Karviné se sjelo 540 mažoretek z 15 týmů. Jednotlivé kluby byly spokojené i sebekritické. Napříč originálními tématy jednotlivých vystoupení se ale rozhodně bylo na co dívat.

anketa: Mažoretky MiKaDo Karviná: "Jsme spokojené. Bylo to trošku takové, ještě úplně ne natrénované, takže to byl takový freestyle, jak jsme si teď říkaly. Ale jako zvládly jsme to."

Jak jste spokojeni se svým výkonem?

anketa: Mažoretky Banimo Opava"No, tak asi, M,slíme si, že by to mohlo být lepší, jelikož to je první sezona v této disciplíně. Ale zkusit se má všechno, takže to bude příště lepší. Určitě."
anketa: Mažoretky Amos Český Těšín"Byl to Aladin a Gin. Já jsem byla Gin a kamarádka byla Aladin a prováděly jsme se prostě po poušti."

Nelehký úkol měla i porota, která mohla výkony ohodnotit maximálně 10 body.

Michaela Olšoková, porotkyně: "My hodnotíme vlastně dneska sestavy ve třech oblastech: hodnotíme choreografii, techniku pohybu a práci s náčiním."
Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: "Chtěl bych především poděkovat organizátorům této krásné akce, protože pohybová aktivita na území našeho města je vždy vítaná. Sami vidíte, že plná hala v sobotní dopoledne je toho důkazem."

Letošní ročník MiKaDo Open otevřel oslavy deseti let existence týmu MiKaDo Karviná, který vznikl v roce 2016.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné se uskutečnil galavečer ankety Sportovec roku 2025, oceněni byli ti nejlepší

14. března 2026 7:00 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné se každoročně oceňují ti nejlepší sportovci za uplynulý rok, nejinak tomu bylo i letos. Anketa Sportovec roku 2025 byla završena slavnostním galavečerem, který se uskutečnil v Městském domě kultury. Opět se prokázalo, kolik sportovních talentů město skýtá. A přitomny byly i některé legendy.

Zastupitelstvo města Karviné schválilo odkup dalších pozemků u Karvinského moře i dotace pro sport

3. února 2026 13:26 | Karviná | Gabriela Stašová

Uskutečnilo se 24. zasedání Zastupitelstva města Karviné, na kterém zastupitelé schválili několik důležitých bodů, které se v blízké či vzdálenější budoucnosti dotknou každodenního života v Karviné.

Karvinský motýlkářský trojboj se uskutečnil už počtyřiadvacáté, sešli se i plavci ze Slovenska a Polska

10. března 2026 11:54 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné se uskutečnil další Motýlkářský trojboj, což je plavecký závod, zaměřený na jednu z nejnáročnějších plaveckých disciplín. I letos měl klub Kosatky Karviná mezi závodníky své favority, z nichž některým se velice dařilo.


Na oběd svíčková nebo filé z candáta. Vlády Česka a Slovenska zasednou na zámku ve Studénce

Včera 10:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zámek Nová Horka ve Studénce bude v úterý hostit společné jednání české a slovenské vlády. Předsedové obou vlád tady podepíší Memorandum o prohloubené spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Slovenské republiky. Společně budou jednat také o podpoře konkurenceschopnosti, dopravní infrastruktuře a energetické bezpečnosti. Na oběd bude svíčková nebo filé z candáta.

Primátor Karviné rezignaci neplánuje. Věří v očištění ve fotbalové kauze

Včera 18:35 | Karviná | Jiří Cileček

Primátor Karviné Jan Wolf, který čelí obvinění v souvislosti s korupční fotbalovou kauzou, rezignaci odmítá. Na mimořádném briefingu uvedl, že s obviněním nesouhlasí a plně spolupracuje s vyšetřovateli. Věří také, že Karviná nepřijde o prvoligový fotbal.

6 zraněných po srážce dvou aut v Bohumíně. Náraz odhodil Golf na chodník, kde smetl chodce

Včera 12:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič v Bohumíně nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do brzdícího auta. Náraz ho odhodil přímo na muže stojícího u silnice. U nehody jako první zastavila projíždějící sanitka s pacientem. Všech šest mladých účastníků nehody skončilo s lehčími zraněními v nemocnici a policisté nyní vyšetřují přesnou příčinu srážky.

Studenti frýdlantského gymnázia sehráli muzikál Adéla ještě nevečeřela

Přibližně 500 diváků, kteří zaplnili velký sál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí, sledovalo jediné veřejné představení studentů místního gymnázia. Ti přepracovali do muzikálu českou komedii Adéla ještě nevečeřela.

Ve Fulneku slavnostně ocenili významné učitele

Včera 13:32 | Fulnek | Libor Běčák

V památníku Jana Amose Komenského ve Fulneku se konalo slavnostní ocenění učitelů místních škol, které doprovodilo vystoupení talentovaných žáků.

Radnice Ostravy-Jihu opět rozdává příspěvek na předzahrádky

Včera 12:25 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu si mohou zkrášlit okolí domu s příspěvkem od radnice ve výši 1 500 korun. Dotace na vysázení rostlin před bytovými domy rozdává městský obvod od začátku dubna. Žádat o ni lze až do konce října.

Úředníkům se zdála novojičínská radnice fádní, oslovili studenty

Včera 10:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V malou galerii se proměnilo schodiště v budově novojičínské radnice. Dosud fádní bílé stěny nyní zdobí obrazy studentů grafického oboru střední školy Educa.

Řemeslná škola ve Frýdku-Místku se otevírá veřejnosti

29. března 2026 19:21 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola řemesel ve Frýdku-Místku se nevěnuje jen vzdělávání žáků, ale je otevřená i pro veřejnost. Důkazem je truhlářský kurz pro děti i dospělé, o který byl obrovský zájem.

11. Vepřové hody v MS Kočově se těšily z velké návštěvnosti navzdory počasí

29. března 2026 19:28 | Bruntál | Karel Soukop

Návštěvníky letos přivítalo opravdu drsné počasí s teplotami kolem nuly, což je ovšem vůbec neodradilo.

Lidé stále mohou hlasovat o jméně přeshraniční lávky

28. března 2026 12:43 | Karviná | Anna Břenková

Karvinou a polský Hažlach už brzy spojí nová lávka pro pěší a cyklisty. O jejím názvu teď v závěrečném hlasování rozhoduje veřejnost. Moderní konstrukce přes řeku Olši se slavnostně otevře v červnu.

Přípravy na novou sezónu na Karvinském moři jsou v plném proudu

Včera 8:49 | Karviná | Anna Břenková

Karvinské moře se začíná připravovat na novou sezonu. Technické a komunální služby města už naplno pracují na údržbě pláží, čištění areálu a instalaci novinek.

Den zdraví na ZŠ Generála Svobody v Havířově přiblížil dětem práci záchranářů

Včera 8:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Základní škola Generála Svobody v Havířově připravila pro své žáky projektový den zaměřený na zdraví. Na programu byly ukázky první pomoci, transportu zraněného, zdravé výživy i úniková hra.

Nová lávka z Karviné do Polska stále čeká na své jméno

Včera 8:30 | Karviná | Anna Břenková

Karvinou a polský Hažlach už brzy spojí nová lávka pro pěší a cyklisty. O jejím názvu teď v závěrečném hlasování rozhoduje veřejnost. Moderní konstrukce přes řeku Olši se slavnostně otevře v červnu.

Karvinské moře se připravuje na letní sezonu

28. března 2026 10:03 | Karviná | Anna Břenková

Karvinské moře se začíná připravovat na novou sezonu. Technické a komunální služby města už naplno pracují na údržbě pláží, čištění areálu a instalaci novinek.

Havířov zahájil farmářské trhy navzdory počasí

27. března 2026 15:49 | Havířov | Bára Kelnerová

Ani nevlídné počasí neodradilo Havířováky od návštěvy náměstí Republiky, kde se v pátek po zimní pauze opět konaly farmářské trhy. Ty přilákaly řadu lidí, kteří si přišli nakoupit čerstvé produkty i nasát první jarní atmosféru.

Havířované vyrazili na první letošní farmářské trhy

27. března 2026 11:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Ani nevlídné počasí neodradilo Havířováky od návštěvy náměstí Republiky, kde se v pátek po zimní pauze opět konaly farmářské trhy. Ty přilákaly řadu lidí, kteří si přišli nakoupit čerstvé produkty i nasát první jarní atmosféru.

V rámci nepostupové soutěže MiKaDo Open zápolily mažoretky z celé republiky podeváté
Vydáno 10. února 2026 14:09, Karviná, Gabriela Stašová
Uskutečnil se 9. ročník soutěže MiKaDo Open, na kterou se sjely mažoretky z celé České republiky. Během celého soutěžního dne vystoupilo přes pět stovek mažoretek a představily se v samostatných choreografiích, ale také dua nebo celé týmy.

V házenkářské hale to opět zářilo všemi pestrými barvami a v rytmech, na které se už dnes nejen pochoduje. Mažoretkový sport za dobu své existence ušel dlouhou cestu a v Karviné bylo možné vidět, jak dnešní mažoretky vypadají a co všechno mohou v rámci svých vystoupení zvládnout.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná"Dnes tady probíhá devátý ročník soutěže MiKaDo Open, což je nepostupová soutěž pro hodně týmů. To je vlastně první soutěž, která jim otvírá sezonu, takže ty choreografie si tady poprvé vyzkouší. Pro některé děti to je úplně první start a dostanou svoji první medaili, takže tady je hodně emocí. Máme novinku letos, protože se nám přihlásil rekordní počet účastníků, takže máme šest porotců, kteří se střídají tak, aby program šel pořád dál."

Došlo také na naprosté novinky, které byly v Karviné představeny poprvé.

Kateřina Doležalová, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Máme nové kategorie, které se jmenují Akro, což znamená sólo s hůlkou, ale závodnice tam u toho musí dělat i akrobatické a gymnastické prvky."

Kapacity soutěže byly z 95 procent obsazeny ještě před oficiálním spuštěním přihlašování. Do Karviné se sjelo 540 mažoretek z 15 týmů. Jednotlivé kluby byly spokojené i sebekritické. Napříč originálními tématy jednotlivých vystoupení se ale rozhodně bylo na co dívat.

anketa: Mažoretky MiKaDo Karviná: "Jsme spokojené. Bylo to trošku takové, ještě úplně ne natrénované, takže to byl takový freestyle, jak jsme si teď říkaly. Ale jako zvládly jsme to."

Jak jste spokojeni se svým výkonem?

anketa: Mažoretky Banimo Opava"No, tak asi, M,slíme si, že by to mohlo být lepší, jelikož to je první sezona v této disciplíně. Ale zkusit se má všechno, takže to bude příště lepší. Určitě."
anketa: Mažoretky Amos Český Těšín"Byl to Aladin a Gin. Já jsem byla Gin a kamarádka byla Aladin a prováděly jsme se prostě po poušti."

Nelehký úkol měla i porota, která mohla výkony ohodnotit maximálně 10 body.

Michaela Olšoková, porotkyně: "My hodnotíme vlastně dneska sestavy ve třech oblastech: hodnotíme choreografii, techniku pohybu a práci s náčiním."
Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: "Chtěl bych především poděkovat organizátorům této krásné akce, protože pohybová aktivita na území našeho města je vždy vítaná. Sami vidíte, že plná hala v sobotní dopoledne je toho důkazem."

Letošní ročník MiKaDo Open otevřel oslavy deseti let existence týmu MiKaDo Karviná, který vznikl v roce 2016.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000053023/v-ramci-nepostupove-souteze-mikado-open-zapolily-mazoretky-z-cele-republiky-podevate