Reklama

Karvinští žáci uspěli v Cambridge testech

  • 26. května 2015,
  • 10:50,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už podruhé dostali žáci čtyř karvinských základních škol možnost získat mezinárodně uznávaný certifikát za úspěšné složení zkoušek z anglického jazyka. Cambridge testy připravila britská mezinárodní společnost British Council a uspělo v nich 97 žáků.

Reklama

97 dětí z karvinských základních škol Dělnická, Školská, Majakovského a U Studny převzalo v sále městského domu kultury mezinárodní certifikát za úspěšné složení Cambridge testů.

Petr Juras, ředitel ZŠ Dělnická: “Cílem tohoto projektu je jazykové vzdělání v rámci motivace. Aby se žáci dokázali připravit na střední i vysokou školu a hlavně aby využili své jazykové schopnosti pro běžnou každodenní praxi.”

Tyto testy z anglického jazyka jsou nejuznávanější na světě. Certifikát je uplatnitelný na školách, univerzitách i při pracovní pohovorech.

Eva Vargová, zástupce University of Cambridge v ČR: “Cambridgské certifikáty jsou k dispozici už od jazykové úrovně A1, to znamená pro nejmenší děti od 6 let až po neomezený věk po jazykovou úroveň C2, což je nejvyšší jazyková úroveň a děti nebo dospělí, celkově studenti si mohou udělat certifikát z jakékoliv jazykové úrovně.”

Jana Bardoňová, žákyně ZŠ Majakovského: “Nejtěžší bylo to psaní a čtení. Ale jinak docela to bylo všechno lehké. Jsem ráda, že jsem ten certifikát dostala.”

David Jirava, žák ZŠ Dělnická: “Testy byly vcelku složité, nejtěžší byla asi zkouška ústní.”

Na realizaci projektu přispělo školám město Karviná. Do projektu se postupně zapojují už i mateřské školy.
Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

SMS finance, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu