Reklama

Karvinští žáci uspěli v Cambridge testech

  • 26. května 2015,
  • 10:50,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už podruhé dostali žáci čtyř karvinských základních škol možnost získat mezinárodně uznávaný certifikát za úspěšné složení zkoušek z anglického jazyka. Cambridge testy připravila britská mezinárodní společnost British Council a uspělo v nich 97 žáků.

Reklama

97 dětí z karvinských základních škol Dělnická, Školská, Majakovského a U Studny převzalo v sále městského domu kultury mezinárodní certifikát za úspěšné složení Cambridge testů.

Petr Juras, ředitel ZŠ Dělnická: “Cílem tohoto projektu je jazykové vzdělání v rámci motivace. Aby se žáci dokázali připravit na střední i vysokou školu a hlavně aby využili své jazykové schopnosti pro běžnou každodenní praxi.”

Tyto testy z anglického jazyka jsou nejuznávanější na světě. Certifikát je uplatnitelný na školách, univerzitách i při pracovní pohovorech.

Eva Vargová, zástupce University of Cambridge v ČR: “Cambridgské certifikáty jsou k dispozici už od jazykové úrovně A1, to znamená pro nejmenší děti od 6 let až po neomezený věk po jazykovou úroveň C2, což je nejvyšší jazyková úroveň a děti nebo dospělí, celkově studenti si mohou udělat certifikát z jakékoliv jazykové úrovně.”

Jana Bardoňová, žákyně ZŠ Majakovského: “Nejtěžší bylo to psaní a čtení. Ale jinak docela to bylo všechno lehké. Jsem ráda, že jsem ten certifikát dostala.”

David Jirava, žák ZŠ Dělnická: “Testy byly vcelku složité, nejtěžší byla asi zkouška ústní.”

Na realizaci projektu přispělo školám město Karviná. Do projektu se postupně zapojují už i mateřské školy.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu