ADRA hledá dobrovolníky pro pacienty v nemocnici

  • 23. března 2016,
  • 11:46,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Humanitární organizace ADRA hledá pro pacienty karvinské rájecké nemocnice nové dobrovolníky. Pomáhali by hlavně na oddělení LDN a na oddělení sociálních lůžek. Jejich přítomnost by přispěla ke zkvalitnění času, který lidé v nemocnici dlouhodobě tráví.

Reklama

V současné době dochází na oddělení LDN a sociálních lůžek Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji pět dobrovolníků. Jsou to lidé, kteří se rozhodli svůj volný čas smysluplně věnovat těm, kteří to potřebují.

Jiřina Gřibková, staniční sestra LDN: “Každý dobrovolník má určeného svého klienta nebo pacienta, za kterým dochází, a ke kterému dochází po celou dobu hospitalizace na našem zařízení.”

Řady dobrovolníků může rozšířit kdokoliv další, humanitární organizace ADRA momentálně hledá další jednotlivce se srdcem na správném místě.

Jana Žuričová, koordinátorka dobrovolníků: “Ti dobrovolníci nemusí mít žádné speciální vzdělání, nejsou to žádní profesionálové, jsou to lidé s otevřeným srdcem, kteří rádi komunikují s lidmi.”

Mezi takové patří dvě stálice mezi dobrovolnicemi a to 73 letá bývalá učitelka paní Kristýna Unucková a 61letá úřednice Eva Helerová.

Kristýna Unucková, dobrovolnice: “Tato práce mě velmi těší, vždycky se tu těším, utíkám, abych tu byla co nejdřív.”

Do začátku každému dalšímu novému zájemci o dobrovolnictví stačí jedna jediná věc, absolvovat školení. To se uskuteční 5.dubna o půl čtvrté odpoledne v budově ředitelství rájecké nemocnice.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu