Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Puntík dává práci handicapovaným ženám

  • Orlová,

Firma Puntík dává práci ženám v těžké životní situaci. Ženy, které prošly zdravotními nebo psychickými obtížemi, v ní vyrábějí textilní a dekorativní zboží. Nová pobočka už funguje i v Orlové, i tam našlo práci několik místních pracovnic.

V prostorách bývalé zvláštní školy v Orlové se stříhají, šijí a naparují látky. Pracují tady převážně handicapované ženy, které tak mohou dát v dílně prostor své představivosti. Vyrábějí kabelky, polštáře nebo různá povlečení. Práci si pochvaluje také paní Eunika.

“V dnešní době asi těch zaměstnání pro zdravotně znevýhodněné moc dobrých není a víceméně člověk, když začne dělat v normální firmě, tak nějaké velké úlevy nemá a tady se člověk cítí dobře. Jsme všichni na stejné lodi bych řekla,” potvrzuje.

V době naší návštěvy plnily pracovnice zakázku pro Petřvald na Karvinsku. Pro prvňáčky šily kapsáře, které děti dostanou zdarma s nástupem do školy. Všechny výrobky jsou ručně šité a každý je originál.

“Tam se o nějaké sériové výrobě nedá vůbec hovořit, je to všechno originál. Snažíme se využívat jednak materiál, který je zbytkový, tedy levnější. Protože přece jenom neděláme takové zakázky, na kterých si můžeme tu cenu nasadit příliš vysokou,” vysvětluje vedoucí firmy Marcela Šafránková.

Na mzdy pracovníkům přispívá úřad práce. Prostory pro tuto dílnu poskytlo město Orlová, firma ale působí také v Bohumíně. Výrobky si mohou lidé nakoupit na různých výstavách, nebo trzích v kraji. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy