V orlovské IT soutěži se utkali roboti z Lega

  • 21. dubna 2017,
  • 11:18,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Závody Lego robotů, prezentace vlastního videa nebo tvorba webových stránek. To vše mají za sebou účastníci IT soutěže, která už po jednadvacáté proběhla v orlovské střední odborné škole NET OFFICE. Klání v informačních technologiích se přijeli zúčastnit také studenti ze Slovenska a Polska.

Reklama

Primitivita vyhrává, to jsou slova mladého Šimona z Třince, který popisoval sestrojení svého Lego robota, který bojoval o prvenství ve finále jedné z kategorií orlovské IT soutěže.

“Robot Chňapka se skládá z dvou motorů, které mají dvě dvou kolečka. Pak tady máme převratné volno kolečko, které je určeno k tomu, že může rychle a jednoduše měnit směr. Hned vám to předvedu, vidíte?” Nadšeně popisuje složení svého robota soutěžící Šimon Lipus.

O něco střízlivěji k jednoduchosti sestrojení přistupoval jeho soutěžní parťák Samuel Glet, který se na tvorbě robota také podílel.

“Je tam toho strašně moc těch funkcí, co musí udělat.Musí se udělat převody, což měl na starosti tady Šimon. Já spíše programuju a takové ty věci okolo,” vysvětluje.

Nakonec byli kluci poraženi dvojicí slovenských soutěžících, kteří svého robota vylepšovali mezi jednotlivými koly. Svým zdravým a přátelským přístupem v soutěži si ale získali nejen naše sympatie. Další kategorie soutěže byly tématické. Heslem letošního ročníku byla závislost.

“Je to takové téma, které slýcháme každý den, čteme o něm a jedná se o téma, které je blízké mladé generaci,” vysvětluje ředitel SOŠ NET OFFICE Pavel Michelsohn.

Účastníci mohli téma zpracovat jako krátké video, plakát, nebo jako počítačovou hru nebo náplň webových stránek. Pro vítěze byly připraveny věcné ceny ze světa informatiky. Soutěž podpořilo také město Orlová.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu