Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V orlovské IT soutěži se utkali roboti z Lega

  • Orlová,

Závody Lego robotů, prezentace vlastního videa nebo tvorba webových stránek. To vše mají za sebou účastníci IT soutěže, která už po jednadvacáté proběhla v orlovské střední odborné škole NET OFFICE. Klání v informačních technologiích se přijeli zúčastnit také studenti ze Slovenska a Polska.

Primitivita vyhrává, to jsou slova mladého Šimona z Třince, který popisoval sestrojení svého Lego robota, který bojoval o prvenství ve finále jedné z kategorií orlovské IT soutěže.

“Robot Chňapka se skládá z dvou motorů, které mají dvě dvou kolečka. Pak tady máme převratné volno kolečko, které je určeno k tomu, že může rychle a jednoduše měnit směr. Hned vám to předvedu, vidíte?” Nadšeně popisuje složení svého robota soutěžící Šimon Lipus.

O něco střízlivěji k jednoduchosti sestrojení přistupoval jeho soutěžní parťák Samuel Glet, který se na tvorbě robota také podílel.

“Je tam toho strašně moc těch funkcí, co musí udělat.Musí se udělat převody, což měl na starosti tady Šimon. Já spíše programuju a takové ty věci okolo,” vysvětluje.

Nakonec byli kluci poraženi dvojicí slovenských soutěžících, kteří svého robota vylepšovali mezi jednotlivými koly. Svým zdravým a přátelským přístupem v soutěži si ale získali nejen naše sympatie. Další kategorie soutěže byly tématické. Heslem letošního ročníku byla závislost.

“Je to takové téma, které slýcháme každý den, čteme o něm a jedná se o téma, které je blízké mladé generaci,” vysvětluje ředitel SOŠ NET OFFICE Pavel Michelsohn.

Účastníci mohli téma zpracovat jako krátké video, plakát, nebo jako počítačovou hru nebo náplň webových stránek. Pro vítěze byly připraveny věcné ceny ze světa informatiky. Soutěž podpořilo také město Orlová.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy