Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba orlovského náměstí je zpožděná o půl roku

  • Orlová,

Výstavba Orlovského náměstí má půlroční zpoždění. Mohou za to neočekávané vícepráce a také technické problémy na staveništi. Na detaily jsme se byli zeptat Martiny Szotkowské z odboru Rozvoje a investic městského úřadu. Více prozradíme v následujícím příspěvku.

Práce na výstavbě náměstí se dostaly do skluzu. V tuto chvíli už mají půlroční zpoždění. V současné době měla být hotova hrubá stavba garáží, ale zatím probíhá teprve sanace pláně. Mohou za to nečekané problémy, které během stavby musela firma řešit.

"Na stavbě je několik problémů. Jedná se o technické problémy, které vyplývají ze stáří projektové dokumentace, protože ta je z roku 2012 a od té doby se změnily některé technické normy. Další roli hrají nečekané vícepráce, které byly objeveny během výkopových prací," přibližuje situaci Martina Szotkowská z městského úřadu Orlová.

Mezi ty patřilo například nepříjemné zjištění v podobě množství pohřbeného betonu, který se pod zemí skrýval a bylo třeba ho vytěžit a odvézt. Ani to by ovšem nebyl tak velký problém, kdyby nebylo tak složité jakékoliv vícepráce dodatečně administrativně schválit.

"Každá ta změna znamená, že musí být sepsaný změnový list a ten musí odsouhlasit sedm subjektů, které stavbu dozorují a financují. Takže každou změnu schvaluje město Orlová, autorský dozor, supervizor, ministerstvo průmyslu a obchodu, ministerstvo životního prostředí a ministerstvo financí," vysvětluje Martina Szotkowská.

V tuto chvíli tedy pokračuje sanace pláně, ještě do zimy by měla začít hrubá stavba garáží a pokračovat by se mělo v budování přeložek. Celou stavbu náměstí budeme průběžně monitorovat a přineseme další aktualizace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy