Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli počasí se na náměstí sjela jen hrstka veteránů

  • Orlová,

​Na staré náměstí v Orlové opět dorazili motoroví veteráni. Spolek Václavka uspořádal další sjezd milovníků starých vozů. Ovšem tentokrát do plánů organizátorů razantně zasáhlo deštivé počasí. Kvůli vytrvalému dešti se na náměstí sjelo podstatně méně vozů a motorek.

Sotva čtvrtinová účast. Tak kvůli deštivému počasí vypadal další sjezd motorových veteránů, který se uskutečnil o víkendu na starém náměstí v Orlové. Voda skrápěla nejen vozy, ale také návštěvníky, ti ale i přes nepřízeň počasí dorazili v uspokojivém počtu, za což byli organizátoři vděční. Letos se akce konala už po sedmé.

"Bohužel poprvé za deštivého počasí. každý rok se tady sjíždí tak šedesátka vozů a stejný počet motocyklů, letos je účast slabší, přesto všechno jsou tady krásné kousky," hodnotí organizátor Jiří Drobek.

Letos se organizátoři obávali, že jim přijede na sraz mnoho vozů značky Favorit, které se letos dostali do ročníku veteránů. Naštěstí Favoritem na srazy lidé podle organizátorů moc často nejezdí, takže návštěvníci nemuseli obdivovat důvěrně známá auta. Na sraz spolku Václavka mohli letos pouze auta z roku sedmdesát sedm a starší. Organizátoři tak chtěli zamezit příjezdu moderních vozů.

"My jsme tady měli v tom stísněném prostředí náměstí velké množství moderních aut, měli jsme s tím organizační problémy a chtěli jsme dát prostor těm skutečným veteránům, i když veteránská hranice je stáří třicet let, ale my jsme šli ještě trochu pod ni," vysvětluje Jiří Drobek.

I přes nepřízeň počasí se někteří nezalekli a přišli se na vystavené kousky podívat. Podle organizátorů chtěl pán bůh prověřit, jak se budou umět poprvé za sedm let této akce s deštěm vypořádat. Zvládli to jak jinak než bez problémů.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail