Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna nabídla tisíc vyřazených titulů k prodeji

  • Orlová,

Milovníci četby si opět přišli na své. Orlovská knihovna opět nabídla k prodeji vyřazené knihy, časopisy, ale také cédéčka. Prodej proběhl v rámci týdne knihoven, který nabídl i další zajímavé akce. Pojďme se podívat, jestli měli Orlovští o knihy zájem.

Pro knihy, časopisy a cédéčka si chodili do vchodu orlovské knihovny lidé průběžné pořád. Akce probíhá každoročně v rámci Týdny knihoven. Mezi knihami si mohli vybrat literaturu pro dospělé ale i pro děti. Co si tedy čtenáři vybírali?

"Bylo připraveno asi tisíc dokumentů a byly to knihy pro dospělé, pro děti, ale i brožury, časopisy a nově v letošním roce i cédéčka, říká ředitelka knihovny v Orlové Iva Sušková. "Knihovna má povinnost nabídnout vyřazené knihy, nejprve je nabízí ostatním knihovnám a poté je může nabídnout k prodeji. Vyřazujeme knihy poškozené, opotřebované a zastaralé," dodává.

Samozřejmě prodej vyřazených knih nebyl jedinou akcí, které v rámci týdne knihoven měla ta Orlovská připravené. Zájemci se například mohli podívat i do skladu knihovny, kde je umístěno velké množství titulů.

"Umožnili jsme všem návštěvníkům podívat se do našeho skladu. Mohli si tam některé knížky vybrat a také získat informace o tom, jak sklad vypadá, funguje a proč v něm ty knihy jsou," vysvětluje Iva Sušková.

Knihovna navíc rozšířila nabídku e-knih, takže si lidé mohou do svých čteček stáhnout více titulů. Rozjíždí také nový cyklus počítačových kurzů pro začátečníky. Zájemci se mohou hlásit ve studovně. Kurzy budou probíhat ve středeční dopoledne.
Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Dnes
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků