Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Manželé v Doubravě oslavili padesáté výročí svatby

  • Orlová,

Teď se vydáme do nedaleké Doubravy. O víkendu se tam totiž konala zlatá svatba, dva manželé si připomněli padesát let svého svazku. Oba žili dlouhou dobu právě v Doubravě, po prodeji domu společnosti OKD se ale odstěhovali. Na den přesně si tak přišli do své obce připomenout, co si slíbili před padesáti lety.

Manželé Mrózkovi si přijeli do Doubravy připomenout události, ke kterým došlo před padesáti lety. Tehdy přesně sedmého října si na obecním úřadu řekli své ano, teď si to přišli znovu připomenout.

"No strašně to uteklo. Až teď si to promítám, jak se to tu odehrávalo, celých těch padesát let. Je to až nemožné,"říká Marie Mrózková.

V Doubravě žili manželé dlouhé roky, pak od nich ale společnost OKD odkoupila dům, aby pod ním mohla pokračovat v těžbě. A tak se museli odstěhovat.

"Tady jsme žili do roku osmdesát, teda třináct let a pak v mostech u Českého Těšína,"říká Marie Mrózková.

"Žilo se tady dobře,"říká Roman Mrózek, "jen se tady moc kopalo, myslím šachtu," dodává.

A jak vnímají manželé Doubravu dnes? Jak sami přiznali nebyli se v ní podívat roky, je stále taková, jaká je v jejich vzpomínkách?

"Bylo tu kino a vodotrysk, ten tady taky už není. Ale takhle je to moc pěkné," říká Roman Mrózek

Zlatou svatbu manželům pomohla zorganizovat obec. Ta jim nabídla, že si mohou svůj slib připomenout na obecním úřadu, zajistila hudbu a také překvapení na závěr. Při odchodu u obecního úřadu na manželský pár totiž čekalo koňské spřežení s kočárem, které je obcí provezlo.

"My jsme rádi, že dřívější rodáci, kteří tady vlastnili určitou nemovitost a mají vzpomínky, které se vážou k naší obci, se k nám po padesáti letech vrátili. Bylo vidět, že si toho určitě váží a že vzpomínají na Doubravu jako na dědinu svého mládí, kde trávili kdysi šťastné chvilky," říká radní Doubravy Radomíra Jasenková.

Kočárem se pak oba manželé projeli Doubravou a nezapomněli se podívat ani na Špluchov, tedy na místo, kde kdysi stál jejich dům.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail