Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Manželé v Doubravě oslavili padesáté výročí svatby

Orlová |

Teď se vydáme do nedaleké Doubravy. O víkendu se tam totiž konala zlatá svatba, dva manželé si připomněli padesát let svého svazku. Oba žili dlouhou dobu právě v Doubravě, po prodeji domu společnosti OKD se ale odstěhovali. Na den přesně si tak přišli do své obce připomenout, co si slíbili před padesáti lety.

Manželé Mrózkovi si přijeli do Doubravy připomenout události, ke kterým došlo před padesáti lety. Tehdy přesně sedmého října si na obecním úřadu řekli své ano, teď si to přišli znovu připomenout.

"No strašně to uteklo. Až teď si to promítám, jak se to tu odehrávalo, celých těch padesát let. Je to až nemožné,"říká Marie Mrózková.

V Doubravě žili manželé dlouhé roky, pak od nich ale společnost OKD odkoupila dům, aby pod ním mohla pokračovat v těžbě. A tak se museli odstěhovat.

"Tady jsme žili do roku osmdesát, teda třináct let a pak v mostech u Českého Těšína,"říká Marie Mrózková.

"Žilo se tady dobře,"říká Roman Mrózek, "jen se tady moc kopalo, myslím šachtu," dodává.

A jak vnímají manželé Doubravu dnes? Jak sami přiznali nebyli se v ní podívat roky, je stále taková, jaká je v jejich vzpomínkách?

"Bylo tu kino a vodotrysk, ten tady taky už není. Ale takhle je to moc pěkné," říká Roman Mrózek

Zlatou svatbu manželům pomohla zorganizovat obec. Ta jim nabídla, že si mohou svůj slib připomenout na obecním úřadu, zajistila hudbu a také překvapení na závěr. Při odchodu u obecního úřadu na manželský pár totiž čekalo koňské spřežení s kočárem, které je obcí provezlo.

"My jsme rádi, že dřívější rodáci, kteří tady vlastnili určitou nemovitost a mají vzpomínky, které se vážou k naší obci, se k nám po padesáti letech vrátili. Bylo vidět, že si toho určitě váží a že vzpomínají na Doubravu jako na dědinu svého mládí, kde trávili kdysi šťastné chvilky," říká radní Doubravy Radomíra Jasenková.

Kočárem se pak oba manželé projeli Doubravou a nezapomněli se podívat ani na Špluchov, tedy na místo, kde kdysi stál jejich dům.

Nahlásit chybu


Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

Včera 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

Včera 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

Včera 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Český modul pro hašení lesních požárů dokončil evropskou certifikaci

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Český modul pro hašení lesních požárů pod velením náměstka ředitele Hasičského záchranného sboru MS kraje Jiřího Němčíka úspěšně dokončil evropskou certifikaci. Na mezinárodním cvičení MODEX 2026 v Portugalsku obstál v náročném prověřování připravenosti. Může tak zasahovat při záchranných operacích pod hlavičkou Evropské unie.

Mobilní radnice nabídla prostor pro dotazy i připomínky

Včera 9:51 | Havířov | Bára Kelnerová

Parkování ve městě, stav chodníků nebo možnosti ochlazení náměstí během horkých letních dnů. Taková témata zaznívala během dalšího setkání vedení Havířova s občany v rámci projektu Mobilní radnice.

Městská policie zavádí v Karviné několik novinek

4. června 2026 10:29 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

MS kraj prezentoval své kulturní organizace v Chotěbuzi

4. června 2026 10:05 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

MS kraj pozval veřejnost do Archeoparku Chotěbuz na akci Tajemství hradiště. Na jednom místě se tam představily jeho kulturní příspěvkové organizace, které návštěvníkům nabídly ochutnávku své činnosti prostřednictvím her, soutěží a interaktivních aktivit.

Kvůli hádce se ženou poškodil platební terminál v tramvaji. Devatenáctiletý mladík prý chytl nervy

4. června 2026 11:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

"Já jsem chytl nervy, bo jsem se pohádal s mojí ženou". Devatenáctiletý mladík si vybil zlost na platebním terminálu v tramvaji. Strážníci ho dopadli během chvíle. Jeho nervy způsobily škodu za 5 tisíc korun.

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

4. června 2026 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

V Karviné proběhl již dvacátý ročník akce Prolínání kultur

Včera 10:44 | Karviná | Richard Kutěj

Masarykovo náměstí v Karviné ožilo již dvacátým ročníkem festivalu Prolínání kultur. Jde o oblíbenou akci, která ukazuje kulturu a vzájemné soužití zdejších národnostních menšin.

Karvinská ZUŠ B. Smetany se opět představila široké veřejnosti

4. června 2026 15:30 | Karviná | Richard Kutěj

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany v Karviné se opět představila široké veřejnosti. Stalo se tak v areálu Lodiček v parku Boženy Němcové.

Primátor Karviné Jan Wolf ocenil zásah strážníka v civilu

4. června 2026 13:34 | Karviná | Richard Kutěj

Některé profese nekončí odchodem z práce. Potvrdil to městský strážník Roman Chlebík, který na konci května pomohl ve svém volnu zadržet pachatele. Jeho reakci ocenil i primátor Karviné Jan Wolf.

Senioři vystavovali v Karviné své výrobky, ty překvapovaly nápaditostí

4. června 2026 11:54 | Karviná | Richard Kutěj

Šikovné ruce, trpělivost, fantazie i smysl pro humor. To vše nabídla seniorská výstava ve Spolkovém domě v Karviné. Své výrobky zde představili senioři starší 65 let z Karviné, Petrovic u Karviné, Dětmarovic a Stonavy.

Dny Karviné lákají na bohatý program pro všechny generace

4. června 2026 8:37 | Karviná | Richard Kutěj

Oslava léta a dobré zábavy. To jsou Dny Karviné, které i letos nabízejí skvělý program pro všechny generace.

Odsouzení v Karviné vyběhli na trať Běhu se žlutou stužkou

4. června 2026 8:29 | Karviná | Richard Kutěj

V Karviné se konal další ročník Běhu se žlutou stužkou, kterého se účastnili odsouzení i lidé, kteří s nimi pracují. Hlavním pořadatelem akce v parku Boženy Němcové byla karvinská věznice, přidala se i zařízení z Ostravy a Opavy.

Manželé v Doubravě oslavili padesáté výročí svatby
Vydáno 13. října 2017 13:17, Orlová, Jan Varga
Teď se vydáme do nedaleké Doubravy. O víkendu se tam totiž konala zlatá svatba, dva manželé si připomněli padesát let svého svazku. Oba žili dlouhou dobu právě v Doubravě, po prodeji domu společnosti OKD se ale odstěhovali. Na den přesně si tak přišli do své obce připomenout, co si slíbili před padesáti lety.

Manželé Mrózkovi si přijeli do Doubravy připomenout události, ke kterým došlo před padesáti lety. Tehdy přesně sedmého října si na obecním úřadu řekli své ano, teď si to přišli znovu připomenout.

"No strašně to uteklo. Až teď si to promítám, jak se to tu odehrávalo, celých těch padesát let. Je to až nemožné,"říká Marie Mrózková.

V Doubravě žili manželé dlouhé roky, pak od nich ale společnost OKD odkoupila dům, aby pod ním mohla pokračovat v těžbě. A tak se museli odstěhovat.

"Tady jsme žili do roku osmdesát, teda třináct let a pak v mostech u Českého Těšína,"říká Marie Mrózková.

"Žilo se tady dobře,"říká Roman Mrózek, "jen se tady moc kopalo, myslím šachtu," dodává.

A jak vnímají manželé Doubravu dnes? Jak sami přiznali nebyli se v ní podívat roky, je stále taková, jaká je v jejich vzpomínkách?

"Bylo tu kino a vodotrysk, ten tady taky už není. Ale takhle je to moc pěkné," říká Roman Mrózek

Zlatou svatbu manželům pomohla zorganizovat obec. Ta jim nabídla, že si mohou svůj slib připomenout na obecním úřadu, zajistila hudbu a také překvapení na závěr. Při odchodu u obecního úřadu na manželský pár totiž čekalo koňské spřežení s kočárem, které je obcí provezlo.

"My jsme rádi, že dřívější rodáci, kteří tady vlastnili určitou nemovitost a mají vzpomínky, které se vážou k naší obci, se k nám po padesáti letech vrátili. Bylo vidět, že si toho určitě váží a že vzpomínají na Doubravu jako na dědinu svého mládí, kde trávili kdysi šťastné chvilky," říká radní Doubravy Radomíra Jasenková.

Kočárem se pak oba manželé projeli Doubravou a nezapomněli se podívat ani na Špluchov, tedy na místo, kde kdysi stál jejich dům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/orlova/11000010208/manzele-v-doubrave-oslavili-padesate-vyroci-svatby