Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž po hádce usmrtil nožem majitele domku

  • Orlová,

Policisté vyšetřují vraždu v Doubravě na Karvinsku. Šedesátiletý muž tam po hádce zaútočil nožem na majitele finského domku v kolonii. Ten na následky bodnutí zemřel. Podle místních sehrál svou roli alkohol.

Na pravidelné hádky, které se odehrávaly mezi dvěma muži a ženou, žijícími v jednom z finských domků v Doubravské kolonii, byli sousedi už zvyklí. Těsně před nedělní tragickou událostí, která stála život 48letého majitele domku, byly ale slyšet i výhružky smrtí.

“Já jsem seděla tady venku a bylo slyšet kravál. Prostě jak on řval na něho chcípni a tak podobně. Najednou vylezl ven a začal řvát, že je to největší špína, jako ta paní, která na něho zavolala policajty,” říká obyvatelka jednoho ze sousedících domků.

U majitele domku nějakou dobu žili ještě dva bývalí bezdomovci, 60letý muž a žena. Po nedělní hádce vzal starší muž do ruky nůž a na majitele zaútočil, ten na následky zranění na místě zemřel. Podle místních hrál ve vztahu všech tří velkou roli alkohol a možná také žárlivost kvůli ženy.

“Ony byla velká ožralica, a jak se ochlastali, tak už se hádali a šlo do bitky,” říká paní, která žije v sousední polovině domku.

Obyvatelka sousední poloviny domku se diví, že k něčemu vážnému nedošlo už dříve, hádky byly často doprovázeny bitím psa a velkým rámusem.

“Největší strach jsem měla, že to tady podpálí a nebudeme mít nic a že to všechno shoří,” dodala sousedka.

Okolnosti vraždy nyní řeší moravskoslezští kriminalisté.

“Policisté na místě provedli ohledání místa činu, zajistili kriminalistické stopy, které v současné době zkoumají znalci, říká Richard Palát,” mluvčí PČR MS Kraje.

V tuto chvíli je podán návrh na vzetí muže do vazby, pokud bude odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na osmnáct let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy