Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fórum zdravého města vytyčilo cíle pro příští rok

  • Orlová,

V Orlové opět definovali hlavní problémy města. V rámci dalšího ročníku Fóra zdraveného města se jeho zástupci společně s jeho obyvateli zamýšleli nad tím, kam je třeba do roka město posunout, aby bylo ještě příjemnějším a bezpečnějším místem k životu. Schůze vygenerovala několik témat o jejichž důležitosti ještě bude hlasovat veřejnost.

Fórum zdravého města si opět dalo za cíl vytipovat ta nejpalčivější témata ve městě. Opět se fóra účastnili zástupci města ale také obyvatel. Ti všichni měli za úkol vyjádřit své názory na život ve městě a také navrhnout určité změny do budoucna.

"Každý občan vnímá pocit bezpečí a pocit jistoty svým pohledem a my potřebujeme zjistit, co naše občany trápí. To znamená jakou problematikou by se město mělo zabývat tak, aby to vyhovovalo co nejvíce potřebám svých občanů," říká organizátor akce Tomáš Siekiera.

Debatovalo se v několika oblastech, a to například v rámci strategického rozvoje města, prevence a kriminality a nebo také v kultuře a sportu. Pracovalo se v několika skupinách, které měly za úkol sepsat v dané problematice v bodech, co si myslí, že je pro následující rok důležité.)

"Máme tady vymezených osm skupin, jsou to stoly, které vidíte za mnou a každý z nich znamená jeden problém. Budeme tady řešit strategická rozvoj města, sociální oblast, zdravý životní styl, životní prostředí, dopravu, prevenci kriminality, volnočasové aktivity, kulturu vzdělávání a osmý stůl patří mládeži, kde sedí členové dětského parlamentu města Orlová," přibližuje Tomáš Siekiera.

Letos mohli účastníci akce využít také svůj názor na pocitové mapě města. Stačilo zabodnout do mapy několik barevných připínáčků, každý znamenal jiný pocit, například červeným se dalo píchnout do místa, kde se člověk necítí zrovna bezpečně, bílým se značilo místo, kde je lidem dobře, žlutým místo na které jsou hrdí a zeleným, kde rádi tráví volný čas. I tyto poznatky pak poslouží městu v další práci.

"Ze všech problémů, které si vypíšeme na tabuli, se vyberou ty nejožehavější a ty se město pokusí vyřešit do příštího Fóra zdravého města," vysvětluje Tomáš Siekiera.

Celé fórum pak završí ještě veřejná anketa, která buď potvrdí vybrané problémy nebo dá podněty k jiným otázkám. Ty se pak přidělí k jednotlivým odborům městského úřadu, který se pokusí vypracovat jejich řešení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy