Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gospelový workshop si užili účastníci z celé ČR

  • Orlová,

V Orlové znovu proběhl gospelový workshop. Milovníci tohoto sborového zpěvu se sešli na několika denním cvičení v Husově domě pod vedením prověřeného londýnského sbormistra Davida Daniela a dalších významných osobností gospelu. Několika denní nácvik písní pak účastníci workshopu zúročili na závěrečných koncertech. Vy se teď můžete také na chvíli zaposlouchat do živé duchovní hudby.

Moderní duchovní muziku si mohli v Orlové užít všichni ti, kteří se přihlásili do Gospelového workshopu. Ten se opět rozběhl pod hlavičkou orlovské Ymcy a znovu pozval ověřené i nové hvězdy světového gospelu, aby předvedli co se sborem nadšenců dokážou za pár dní cviku.

"Máme hosty, dva ze zahraničí a jednoho z Česka. Zahraniční hosté jsou Lisa Litau z Dánska a David Daniel z Londýna z Anglie. Ten domácí je náš bývalý dirigent Tomáš Stanczek. Tihle ti muzikanti připravili písničky, které teď nacvičují se sborem asi šedesáti zpěváků. Zpěváci přijeli z celé republiky, jsou tady samozřejmě z blízkého okolí, ale také například z Olomouce, Litoměřic a z Prahy," říká Štěpán Janča, organizátor gospelového workshopu.

Na nácvik programu měli účastníci workshopu jen páteční večer, sobotní den a také kus neděle. Za tu dobu museli zvládnout písně, které jim lektoři určili.

"Výběr písní je vždycky na lektorech, to znamená každý z nich poslal čtyři nebo pět písniček. Naše kapela jsou studenti, absolventi a také profesorka z ostravské konzervatoře, takže ti se ty písničky naučili, aby mohli sbor doprovázet," říká Štěpán Janča.

Naučený repertoár si neužívali pouze účastníci workshopu, jako každý rok ho pak předvedli veřejnosti v rámci koncertů. Vystoupili v rámci nedělní bohoslužby, večerního koncertu v kulturním domě a v pondělí pak zbylí účastníci ještě předvedli co se naučili zájemcům ve Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy