Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské múzy přilákaly čtrnáct sociálních zařízení

  • Orlová,

Orlovské múzy se znovu rozprostřely v sále kulturního domu. Na dalším ročníku opět nechyběli klienti sociálních zařízení ve městě, z okolí ale i z Polska. Ti znovu předvedli svá kulturní vystoupení, která hodnotila tříčlenná porota. Tentokrát zabodovali klienti z bohumínského sociálního zařízení a získali tak první místo. Na akci jsme nechyběli a vy se teď můžete podívat, co všechno bylo k vidění.

Orlovské múzy už po čtvrté potěšily klienty i zaměstnance sociálních služeb. Na festivalu se sešlo čtrnáct sociálních zařízení a účinkující opět ukázali, že je vystupování na veřejnosti velmi baví. Představili se s tanečními, pěveckými i divadelními čísly, která nacvičovala během roku.

"Opravdu účast byla nádherná, velká, bohatá a všichni byli nádherně připraveni, takže je vidět, že se na tuto akci těšily. Ta vystoupení, které jsme viděli, myslím si, že porota bude mít hodně těžké rozhodování, " říká ředitelka Sociálních služeb města Orlová Renáta Potyšová.

Vystoupení hodnotila tříčlenná porota, která se nezaměřila pouze na výsledný dojem, ale také na to, jak se pracovníkům různých zařízení dařilo s klienty pracovat.

"Rozhodovat mezi dobrým a špatným je jednoduché, ale vybrat nejlepší z dobrých je hodně těžké a asi budeme muset jít nějakou cestou kompromisu, protože těžko se dá posuzovat. Tady nemáme žádná nějaká pevná kritéria, těžko říct, jestli hodnotit aktivitu, nebo kvalitu, budeme to mít opravdu těžké," říká člen poroty Vladislav Szkandera.

Mezi vystupujícími nechyběli ani týmy z Orlové a to jak z Domova Vesna, tak ze Sociálních služeb města Orlová. Z organizačních důvodů se nakonec bohužel nemohli zúčastnit klienti z Domu seniorů Pohoda, kteří se na akci těšili. Zbylé dva týmy ale reprezentovaly jak nejlépe mohly.

"Náš tým se na tuto akci připravoval už od léta, věřím tomu, že vystoupení bylo pěkné. Nejhorší bylo sehnat uniformy, uniformu zdravotní sestry a uniformu policajta," říká Renáta Potyšová, ředitelka Sociálních služeb města Orlová.

Smyslem akce je hlavně setkání pracovníků i klientů, kteří mohou ostatním předvést, čemu se rádi věnují. A klienti se letos opět bavili.

"Zpíváme pořád, takže vždycky vybereme nějaké písničky, které se nám líbí a když je příležitost, tak je přijdeme zazpívat. Dvakrát do týdne se scházíme v Domově a zpíváme," říká Zdeňka Hubová z Domova pro seniory Kamenec.

Nakonec porota vybrala vítězný tým z Centra sociálních služeb Bohumín. Ti přímo před diváky během tance složili automobil a společně s promyšlenými kreacemi přesvědčili porotu o tom, že si vítězství zaslouží.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail