Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový radar v Orlové: stovky prohřešků denně

  • Orlová,

V Orlové funguje nový mobilní radar. Městská policie střídá jeho umístění ve třech problémových lokalitách. Jen za měsíc říjen eviduje až tři sta prohřešků denně a to v úseku na frekventované ulici Slezská.

Při průjezdu Orlovu by měli být řidiči opatrní. Město totiž najelo na ostrý provoz radaru, který měří rychlost střídavě ve třech městských lokalitách. K nejčastějším prohřeškům dochází na ulici Slezská, která prochází celým městem. Denně tady radar zaznamená až tři sta překročení rychlosti.

“Rychlost je nastavena výše než na padesát kilometrů v hodině, jsme zaskočeni tím, že i přesto řidiči rychlost překračují v tak velké míře,” říká zástupce velitele Městské policie Martin Kania.

Další dvě místa, kam se radar přesouvá jsou na ulici 17. listopadu a na Zátiší. Kdy a kde zrovna radar bude, město nechce prozradit, právě kvůli velkému počtu neukázněných řidičů.

Údaje o hříšnících městská policie zpracovává a postupuje dopravnímu odboru Městského úřadu. Ten pak rozesílá výzvy k zaplacení pokut. Ani tady ale nečekali takové množství prohřešků.

“Za měsíc ostrého provozu je evidováno tři tisíce šedesát tři přestupků překročení nejvyšší povolené rychlosti,” říká Radim Klein, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Orlová.

Přitom odbor je v tuto chvíli měsíčně schopen zpracovat pouze pět set výzev k zaplacení pokuty. Rada města proto schválila navýšení počtu pracovníků o další tři, kteří by v budoucnu měli přestupky zpracovávat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy