Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V orlovské nemocnici otevřeli oční ambulanci

  • Orlová,

V Orlové funguje od tohoto týdne nová oční ambulance. Ta díky novému vybavení zajistí vyšetření pacientům z Orlové a okolí. Lidé tak nebudou muset dojíždět do Karviné nebo Havířova.

Oční vyšetření teď mohou pacienti podstoupit také v orlovské nemocnici. Ve středu tam slavnostně uvedli do provozu novou oční ambulanci, která bude mít ve stavu nový přístroj, který umožní detailní analýzu lidského oka.

“Na základě odrazivosti jednotlivých vrstev vytváří průřez sítnicí a hodnotí jestli je změněná nebo jestli je normálního tvaru. Vzniká takovýto obraz, který vidíte na snímku a hodnotí se tloušťka té sítnice, tvar a jednotlivé vrstvy. Umožňuje několik analýz, které potom zhodnotí lékař,” říká Jiří Slepánek, primář očního oddělení NsP Karviná-Ráj.

Vedení nemocnice tak chtělo vyjít vstříc pacientům, kteří museli za odborníky do Karviné nebo Havířova. Ti teď budou působit také v Orlové. Navíc tak nemocnice uspoří peníze.

“Dojde i k určitým úsporám nákladů, protože pokud pacienty nemusíme převážet sanitkami, což v případě imobilních pacientů a starších bylo někdy nutné, tak ušetříme i tyto náklady a ty sanitky mohou v tu chvíli vézt někoho jiného,” říká ředitel NsP Karviná-Ráj, Havířov a Orlová Jiří Matěj.

Zjednoduší se také spolupráce, protože budou mít výsledky vyšetření ihned k dispozici další lékaři z karvinské a havířovské nemocnice v elektronické podobě. Nová ambulance stála 5,7 milionů korun. Zprovoznit ji pomohl zřizovatel nemocnice, tedy kraj.

“Jsem rád, že se tímto propojily všechny tři objekty, tedy ambulance jak v Karviné, tak v Havířově i Orlové,” říká náměstek hejtmana MS Kraje Martin Gebauer (ANO).

Prozatím bude ambulance fungovat ve zkušebním provozu a to vždy ve čtvrtek a v pátek od sedmi hodin ráno. Pokud bude zájem pacientů, bude se provozní doba rozšiřovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy