Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce lesoparku se blíží ke konci

  • Orlová,

Město Orlová si ještě nemůže převzít od zhotovitele zrekonstruovaný lesopark. I když je stavba v cílové rovince, ještě chybí dokončit některé dílčí práce. Jedno je ale jisté. Zhotovitel bude platit pokutu z prodlení, stavba měla být totiž hotová začátkem listopadu. Zúčastnili jsme se s kamerou zatím posledního kontrolního dne.

Zástupci městského úřadu, z odboru rozvoje a investic, podnikli další kontrolní den v lesoparku, na kterém zahájili postupné převzetí celé stavby. Stavba sice finišuje, přesto ji ale ani zhotovitel ani město nemůže prohlásit za hotovou.

"Město Orlová bylo zhotovitelem vyzváno k převzetí celé stavby, ale bohužel ještě není hotová, takže dnes zahájíme její převzetí, ale budeme ještě pokračovat v následujících dnech," říká vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

A co konkrétně ještě chybí na celé stavbě dodělat? Jedním z dodatečných požadavků města jsou zábradlí, která by měla v poněkud nebezpečnějších úsecích procházky lesoparkem zabránit případnému zřícení z bočních srázů. Zejména děti by bez něj mohly snadno přijít k úrazu. Zbývající práce jsou podle zástupců úřadu už jen maličkosti.

"V rámci stavebních prací chybí víceméně už jen nedodělky, jako je namontování laviček, bylo ukradeno jedno světlo a podobně," dodává Martina Szotkowská.

I přesto, že stavba je v cílové rovince, zhotovitel ukončit práce ve stanoveném termínu nestihl a tak mu bude muset město udělit sankci. Celou stavbu už mělo město převzít na přelomu října a listopadu.

"Vzhledem ke skutečnosti, že zhotovitel je už v prodlení a bude sankcionován, tak opravdu se všichni snaží, aby stavba byla dokončena co nejdříve," říká Martina Szotkowská. "Lesopark by měl lidem sloužit od jara příštího roku, i když se musí některé terénní úpravy ještě po zimě provézt. Na jaře pak budeme v rekonstrukci pokračovat výstavbou dětského hřiště," dodává.

Jak bylo řečeno na jaře proběhnou některé terénní úpravy. Ty budou zahrnovat zarovnání okolí komunikací zeminou a podobně. Zhotovitel navíc odstraní velké kusy kamení a betonových konstrukcí, které se v prostranství vyskytují. Příští sezónu si tak budou moci Orlovští užít svůj nový lesopark naplno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy