Rekonstrukce lesoparku se blíží ke konci

  • 16. listopadu 2017,
  • 12:49,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Město Orlová si ještě nemůže převzít od zhotovitele zrekonstruovaný lesopark. I když je stavba v cílové rovince, ještě chybí dokončit některé dílčí práce. Jedno je ale jisté. Zhotovitel bude platit pokutu z prodlení, stavba měla být totiž hotová začátkem listopadu. Zúčastnili jsme se s kamerou zatím posledního kontrolního dne.

Reklama

Zástupci městského úřadu, z odboru rozvoje a investic, podnikli další kontrolní den v lesoparku, na kterém zahájili postupné převzetí celé stavby. Stavba sice finišuje, přesto ji ale ani zhotovitel ani město nemůže prohlásit za hotovou.

"Město Orlová bylo zhotovitelem vyzváno k převzetí celé stavby, ale bohužel ještě není hotová, takže dnes zahájíme její převzetí, ale budeme ještě pokračovat v následujících dnech," říká vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

A co konkrétně ještě chybí na celé stavbě dodělat? Jedním z dodatečných požadavků města jsou zábradlí, která by měla v poněkud nebezpečnějších úsecích procházky lesoparkem zabránit případnému zřícení z bočních srázů. Zejména děti by bez něj mohly snadno přijít k úrazu. Zbývající práce jsou podle zástupců úřadu už jen maličkosti.

"V rámci stavebních prací chybí víceméně už jen nedodělky, jako je namontování laviček, bylo ukradeno jedno světlo a podobně," dodává Martina Szotkowská.

I přesto, že stavba je v cílové rovince, zhotovitel ukončit práce ve stanoveném termínu nestihl a tak mu bude muset město udělit sankci. Celou stavbu už mělo město převzít na přelomu října a listopadu.

"Vzhledem ke skutečnosti, že zhotovitel je už v prodlení a bude sankcionován, tak opravdu se všichni snaží, aby stavba byla dokončena co nejdříve," říká Martina Szotkowská. "Lesopark by měl lidem sloužit od jara příštího roku, i když se musí některé terénní úpravy ještě po zimě provézt. Na jaře pak budeme v rekonstrukci pokračovat výstavbou dětského hřiště," dodává.

Jak bylo řečeno na jaře proběhnou některé terénní úpravy. Ty budou zahrnovat zarovnání okolí komunikací zeminou a podobně. Zhotovitel navíc odstraní velké kusy kamení a betonových konstrukcí, které se v prostranství vyskytují. Příští sezónu si tak budou moci Orlovští užít svůj nový lesopark naplno.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ
Karviná
od 18 230 Kč do 27 420 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu