Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení města ocenilo orlovské spolky a kluby

  • Orlová,

V Orlovském kulturním domě proběhl Spolkový večer. Na něm byly předány ceny těm nejúspěšnějším spolkům, organizacím a jedincům, kteří na území města a jeho blízkého okolí působí. Vedení města a organizátoři Spolkové výstavy na akci poděkovali všem, kteří se svými aktivitami zasloužili o dobré jméno Orlové a v rámci akce nechyběl ani kulturní program.

Spolkový večer. Odměna pro všechny ty, kterým není lhostejný život v Orlové. Finále dalšího ročníku výstavy spolkových činností, na které se mohli prezentovat zájemcům a ukázat, v čem spočívá jejich um. Právě těm všem poděkoval na startu večera starosta města Tomáš Kuča (ČSSD).

"Já bych tady z tohoto místa rád poděkoval všem, kteří se podíleli a podílejí na spolkových výstavách, protože je to pro naše město velmi podstatné. Je vidět, že město žije, že se umíme nejen zabavit, umíme i pracovat a umíme se i pochválit, což je právě formou spolkové výstavy," řekl starosta Orlové.

Spolkový večer je hlavně o ocenění všech, kteří organizátory svou expozicí nadchli nebo překvapili. Všichni ti si z rukou vedení města a organizátorů převzali ceny.

"Chceme ocenit ty vystavovatele, kteří byly na dvacáté druhé výstavě spolkové a klubové činnosti za jejich expozice, za jejich práci a nebo také z a nejzajímavější nápady. Oceníme tři nejlepší vystavovatele a pak také ty, kteří nás překvapili, mezi ty patří například Městský sportovní klub se svým baseballovým odpalištěm," říká organizátor Výstavy spolkové a klubové činnosti Miroslav Chlubna.

V rámci spolkového večera se také zhodnotil letošní ročník výstavy, i přes to, že letos se akce zúčastnilo o jednoho nebo dva vystavovatele méně, návštěvnost je pořád skvělá a díky folklornímu festivalu, který nově výstavu podpořil, šlo o pestrý zážitek.

"Návštěvnost se drží nad dva tisíce lidí, bylo tady dva tisíce tři sta čtyřicet pět lidí. Sice to není tak jako při jubilejním dvacátém ročníku, kdy přišlo ke třem tisícům návštěvníků, ale je to pořád nádhera, protože když vám přijde na akci přes dva tisíce lidí, tak co více si přát," hodnotí Miroslav Chlubna.

Mezi favority letošního ročníku patřil opět orlovský klub zahrádkářů. Posbíral ceny hned v několika kategoriích, včetně první ceny pro nejlepšího vystavovatele. Samozřejmě měli členové velkou radost a tak jsme se zeptali co je každoročně motivuje.

"Tak radost máme velikou, protože to není poprvé, co jsme vyhráli, je to už asi po čtvrté za sebou a motivuje nás právě to, že chceme být první. Nechceme klesnout, když už jsme byli první," směje se zástupkyně zahrádkářského klubu paní Ludmila Kafková.

Na výstavě mohou zahrádkářskou expozici obdivovat návštěvníci každým rokem, zajímalo nás tedy, jak se mezi orlovskými zahrádkáři rodí nápad na expozici.

"No sejdeme se a dáváme to dohromady. Aby to mělo hlavu a patu, aby to mělo nějaký obsah, no a potom se přizpůsobíme tomu, co zahrádka dá," doplňuje Ludmila Kafková.

Samozřejmě jako na každém ročníku nechyběl bohatý kulturní program, na začátku večera vystoupily havířovské gymnastky, orlovští karatisté a také vystoupila unplugged kapela Sonic Halo, zkoušející v Orlové.

Nahlásit chybu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail