Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NIP v orlovské nemocnici má pět nových lůžek

  • Orlová,

Nová moderně vybavená lůžka. Ty teď může pacientům poskytnout orlovská nemocnice. Tento týden totiž její pracovníci uvedli do provozu novou část oddělení následné intenzivní péče, kde bude fungovat pět nově zařízených boxů.

Lůžka následné intenzivní péče v orlovské nemocnici se z deseti kusů rozšířila na patnáct. Tento týden totiž nemocnice uvedla do provozu další část oddělení, na kterých může poskytnout lékařskou péči dalším pěti pacientům.

“Jsou to pacienti, kteří jsou buď handicapováni svou chorobou, srdeční, plicní. Ale jsou to také pacienti, kteří jsou po těžkých operacích, po atakách sepse, to znamená s úbytkem svalové síly,” vysvětluje primář oddělení NIP Zdeněk Bělík.

Nová ventilovaná lůžka budou sloužit pacientům, kteří tedy vyžadují dlouhodobou lékařskou péči. Většinou se na oddělení dostávají pacienti z ARO nebo jednotek intenzivní péče. Ročně nemocnice na oddělení přijme kolem třiceti pěti pacientů.

“Máme už sedmiletou tradici a po těch sedmi letech, jsme rozšířili kapacitu z deseti lůžek na patnáct, takže jsme kapacitu navýšili, protože ta poptávka je obrovská,” dodává primář Bělík.

Z velké části lůžka uhradil Moravskoslezský kraj, který na přestavbu a vybavení oddělení uvolnil přes sedm milionů korun.

“Ta následná péče je v dnešní době daleko více rozšířená a mnohem více potřebná. Už vzhledem k tomu, že populace stárne a také se lidí dožívají vyššího věku s různými chorobami a proto to potřebují,” říká náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer (ANO).

Od roku 2010 přijala orlovská nemocnice na oddělení Následné intenzivní péče tři sta čtyřicet tři pacientů. Aby mohla své kapacity rozšířit, přestěhovala celé oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče z třetího do šestého patra.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy