Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci základních škol si mohli vybrat povolání

  • Orlová,

Zvolit své budoucí povolání. To mohli návštěvníci akce Úřadu práce Karviná, který pro ně opět v kulturním domě připravil přehled nejzajímavějších středních škol z celého kraje. Ty se přijely prezentovat i s praktickými ukázkami svých dovedností. Letošní ročník zejména žákům základních škol nabídl více než čtyřicet vzdělávacích institucí.

"Přijíždějí k nám z Kroměříže, z Oder, z Krnova, z Ostravska a je to hlavně pro vycházející žáky základních škol, pro jejich rodiče, výchovné poradce, kteří se rozhodují v rámci volby povolání a vybírají si obor a střední školu," říká organizátorka Petra Nováková z Úřadu práce Karviná.

V prostorách kulturního domu rozprostřelo své stánky přes čtyřicet středních škol. Větší počet už by podle úřadu práce nebyl zvladatelný a tak museli organizátoři některé školy dokonce odmítnout. Vystavující se snažili ukázat co studují a podat co nejvíce informací o své škole.

"My jsme Jazykové gymnázium Jana Šabršuly z Orlové, sídlíme u Základní školy Mládí. Jsme jediné a první gymnázium na Karvinsku, které má nejrozšířenější výběr jazyků. Náš základní jazyk je angličtina, další jazyky jsou španělština, němčina, francouzština nebo ruština," přibližuje studijní možnosti posluchačka třetího ročníku Denisa Vydiolková.

Právě praktické ukázky různých činnosti jsou velkou výhodou této akce, každý se tak může na vlastní oči podívat, s čím bude mít v praktické části studia na škole čest. My jsme navštívili stanoviště floristiky, kde se zrovna pracovalo na vánoční výzdobě.

"Právě děláme adventní věnec, který zdobíme tak, aby lidi věděli, co na škole děláme. Děláme různá aranžmá, děláme třeba i svatební nádoby, děláme i nádoby, které zdobí tady má kolegyně, která je dělá do prostoru a z živého materiálu, říká studentka Tereza Palová.

Akce byla zastoupena mnoha obory, přes informační technologie, strojírenství, tak také zdravotnické obory a podobně. Akci pro žáky základních škol každoročně pořádá Úřad práce Karviná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy