Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahájení adventu proběhlo v areálu letního kina

  • Orlová,

V Orlové zahájili adventní čas. V areálu letního kina se mohli lidé přijít pobavit, dát si svařáček a zazpívat si koledy. V podvečer pak vedení města rozsvítilo adventní věnec, který letos nahradí vánoční strom, který stál vždy na náměstí. V rámci hudebního programu Orlovanům zahrál i Marek Ztracený.

Letošní advent trošku jinak. Každoroční rozsvícení vánočního stromu na náměstí se nekoná už druhým rokem. Centrum města se opravuje a tak už po druhé posloužil k zahájení adventního času areál letního kina. Loni se rozsvítil umělý vánoční strom, letos organizátoři zvolili jiné řešení.

"Letos jsme si na zahájení adventu připravili rozsvícení první svíčky na adventním věnci. Je to z toho důvodu, že čekáme na opravené náměstí, kde potom bude i vánoční strom. Takže proto rozsvítíme věnec a ne vánoční strom," vysvětluje Bára Herdová, ředitelka Domu kultury Orlová.

Samozřejmě nechybělo občerstvení, v podobě dobrého jídla a pití, největší zájem byl pochopitelně o vánoční punč a svařené víno. V průběhu celého odpoledne byl připraven bohatý program.

"Vystoupili děti ze základní školy Karla Dvořáčka se svými sbory, zatančily nám děti z Domu dětí a mládeže, zajímavým bodem programu bylo vystoupení orlovského gospelového sboru Keep Smiling, kdy během toho vystupovali faráři a vysvětlovali vlastně smysl vánoc," doplňuje Bára Herdová.

Návštěvníkům akce popřál vše krásné starosta města a pak také rozsvítil symbolickou první svíci na adventním věnci. O smyslu adventu pak pohovořil orlovský farář Rafal Josef Wala v rámci modlitby.

"Chtěl bych popřát všem občanům našeho města šťastné, klidné a veselé vánoce, tak aby si užili kruh rodiny, kruh přátel, aby byli spolu, aby se setkávali a aby se v tomto období cítili co nejlépe," popřál lidem starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Kromě občerstvení se mohli zájemci také vyfotit s živým velbloudem, který byl raritou v dřevěném betlému, který byl k vidění i v loňském roce. Na závěr akce pak zahrála hlavní hvězda večera Marek Ztracený s kapelou.

Nahlásit chybu


K tématu
IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail