Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O týden později by lupič na MěÚ Orlová nekradl

  • Orlová,

O přepadení pokladny Městského úřadu Orlová jsme vás informovali. Teď je jasné, že kdyby se zloděj rozhodl svůj čin vykonat třeba příští týden, už by se mu peníze ukrást nepodařilo. Zastupitelé totiž už v říjnu schválili zabezpečení pokladny, které začne právě příští týden.

Ještě to stihl. Možná v pomatení mysli, nebo pod vlivem návykových látek tento týden vykradl neznámý pachatel pokladnu městského úřadu v Orlové. Kdyby ještě týden otálel, musel by si vytipovat úplně jiné místo. Právě příští týden totiž na úřadu začínají práce na zabezpečení pokladny, které zastupitelé schválili už v říjnu loňského roku.

“Budeme mít na pokladně zvýšenou balistickou ochranu dveří, bude tam bezpečnostní přepážka a bude tam samozřejmě i neprůstřelné sklo, protože samozřejmě zájmem naším je i ochrana našich pracovníků,” říká tajemník Městského úřadu Orlová Radomír Matušek.

Zabezpečení pokladny by mělo být hotovo do konce února. Na riziko přepadení pokladny, která je v přízemí úřadu už několikrát upozorňovalo vedení městské policie.

“Již v minulosti jsme několikrát upozorňovali bývalé vedení města, že tam hrozí bezpečnostní riziko, že není pokladna v přízemí vhodně umístěna. Nabízeli jsme mnohá řešení a já jsem rád, že současné vedení se rozhodlo tuto situaci změnit,” říká vedoucí Městské policie Orlová Roman Galia.

Nové zabezpečení vyjde město na více než dvě stě tisíc korun. Do této chvíle měli zaměstnanci k dispozici jen pepřový sprej a nouzové tlačítko, které zalarmovalo jak polici tak strážníky.

“Co se týče samotného zákroku, tak naši strážníci byli na místě za dvě minuty a teď bude před pokladnou vždy hlídkovat jeden strážník, dokud nedojde k zabezpečení prostor,” dodává Roman Galia.

Úplný přehled o tom, co se v pokladně děje poskytnou také bezpečnostní kamery, které budou přepážku i prostor před pokladnou nově monitorovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy