Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníci v lesoparku odváděli stojatou vodu

  • Orlová,

V orlovském lesoparku probíhají práce na propustích, které pomohou svést vodu do připravených odtoků. Na některých místech se totiž tvoří vodní plochy a bahnitý terén. Nejpatrnější je to v okolí vybudovaného jezírka.

Dokončovací práce v Lesoparku pokračují i během zimních měsíců. Počasí teď pracovníkům umožnilo vyřešit problém se zavodněnými přírodními plochami. Těch je potřeba se zbavit a tak pracovníci přikročili k vybudování takzvaných propustí.

"Jedním z řešení je vybudování několika protlaků, které odvedou vodu do vodoteče. Bohužel v některých částech ale protlaky nejsou možné, takže to zde budeme muset vykopat ručně," říká vedoucí rozvoje a investic MěÚ Orlová Martina Szotkowská.

Problémy s vodou se týkají dvou rizikových míst v rámci plochy lesoparku. Jedním z nich je plocha pod studánkou, kde město plánuje na jaře spustit výstavbu dětského lesního hřiště. Na dalším místě se pak voda drží mezi chodníky. Vodu pod studánkou pracovníci odvedou do vodoteče. V dalším místě se pak má podařit vodu odvést do terénu.

"Kromě těchto prací ještě pořád není lesopark dokončený, protože čekáme až do jara na finální úklid a úpravu terénu, jako je dosypání chodníků a tak dále. Takže finální podoba lesoparku bude někdy během března až dubna," dodává Martina Szotkowská.

Také práce na lesoparku měly zpoždění. Před koncem roku si ale město stavbu od zhotovitele částečně převzalo. Tehdy právě kontrola vytipovala místa, která ještě bude třeba upravit. Některá místa se stihla ještě před koncem roku, na další je potřeba čekat na jarní počasí. Lesopark, jedna z posledních nejvýznamnějších investičních akcí města už tuto sezónu nabídne Orlovanům revitalizovaný přírodní prostor s novými chodníky, lavičkami, novým osvětlením a jak už jsme zmínili v průběhu roku, ještě přibude lesní hřiště.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků