Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové se poprvé konaly masopustní oslavy

  • Orlová,

V Orlové se konaly první masopustní oslavy. Ty odstartoval masopustní průvod, který vyšel od městské knihovny a směřoval do areálu letního kina, kde byl pro návštěvníky připraven program a také výborné zabijačkové specialitky řezníka Krkovičky. Pokud se někdo v masce zúčastnil průvodu, dostal od organizátorů jitrničku zdarma.

Masopustní průvod o víkendu odstartoval od městské knihovny. Davy lidí, ať už v maskách nebo jen zvědavých, jak bude akce vypadat, se vydaly kolem úřadu a kulturního domu do areálu letního kina, kde už bylo připraveno vše pro to, aby mohly masopustní oslavy vypuknout.

"Myslím si, že v Orlové je málo akcí, které probíhají v zimních měsících, takže jsme si řekli, že bychom zkusili udělat první ročník masopustu, což není úplně tradiční akce tady u nás na severní Moravě," říká Bár Herdová, ředitelka Domu Kultury Orlová.

A k veselí patří i dobré jídlo. O to se postaral řezník Krkovička, který pro návštěvníky naporcoval celé prasátko a vyrobil z něj všechny dobroty, které jsou s masopustními oslavami neodmyslitelně spjaty.

"Dnes jsme při vzácné příležitosti u konání masopustu, prvního ročníku u vás v Orlové, připravili to, čím se zabývali v čase masopustním naši předkové a to je zabijačka. Samozřejmě vyrobil jsem výrobky, prvotřídní jitrničky, jelítka, tlačenku, už předem jsem naudil klobásky, špeky, podbradky,ovary škvarky, zkrátka všechno, co ke správně zabíjačce patří," říká řezník Jaroslav Nitka

Sledovali jsme, kolik lidí vzalo masopustní výzvu do průvodu vážně a přišlo v maskách. Bylo jich opravdu velmi málo, Orlované se spíše přišli podívat, v jakém duchu se akce ponese. Přitom organizátoři návštěvníky do obléknutí masky motivovali právě zabijačkovou odměnou.¨

"Podmínka to nebyla, my jsme rádi, že se vůbec přišli lidi podívat. ten první ročník je spíše takový ten orientační pro všechny. Nicméně, každý, kdo v masce přijde, dostane jitrničku zdarma," dodává Bára Herdová.

Průvod šel přes centrum města také proto, aby do areálu letního kina nalákal co nejvíce návštěvníků. Uvidíme, jestli jich ještě více přiláká další ročník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy