Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové se staví nové hřiště, lidé to kritizují

  • Orlová,

Město se pustilo do rekonstrukce hřiště na páté etapě. Výstavbu moderního areálu ale kritizují někteří místní obyvatelé. Nesouhlasí například s umělou trávou, nebo s tím, se se stavbou začalo o letních prázdninách.

Radnice už dlouhé roky plánovala modernizaci hřiště u Základní školy Karla Dvořáčka. Práce jsou nyní v plném proudu. Děti i široká veřejnost se může těšit na moderní sportoviště za zhruba 11 milionů korun. 

V areálu vznikne nová běžecká dráha, skok do dálky, nebo prostor pro vrh koulí. Travnatá plocha uvnitř běžecké dráhy bude zachována, avšak přírodní trávník bude nahrazen umělým.

“Navážíme základní podkladovou vrstvu, klademe obrubníky, ovál, atletickou dráhu,” uvedl mistr stavby Mikuláš Kosmel.

Přesto, že se jedná o projekt, který počítá s veškerými moderními prvky a hlavně, s tím, aby hřiště sloužilo široké veřejnosti, někteří lidé areál nechtějí a podepisují petici.

“Někteří lidé si stěžují na to, že tam bude umělá tráva, že tam nebudou moci venčit své psy, že to nebude průchozí. Hřiště ale bude otevřeno jak pro potřeby školy, tak pro potřeby občanů,” vysvětlil starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

“V době prázdnin se nemělo začít se stavbou,” vyjádřil se jeden z nespokojených občanů.

Město věří, že až bude rekonstrukce dokončena, veškeré obavy se rozptýlí a lidé budou spokojeni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy