Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové budou školáci jezdit MHD zdarma

  • Orlová,

Děti do patnácti let budou mít v Orlové městskou hromadnou dopravu zdarma. Změna začne platit od 1. září. Peníze na pokrytí nákladů chce radnice vyčlenit z vybraných pokut za rychlou jízdu.

Od září začne platit vládní nařízení na slevy na jízdném pro studenty a seniory ve výši 75 procent. Postupně různé formy úlev začali zvažovat i radnice, které dotují městskou hromadnou dopravu. Orlová se rozhodla pomoci rodinám s dětmi.

“My již seniorskou dopravu poskytujeme zadarmo delší dobu a rozhodli jsme se, že půjdeme stejnou cestou jako okolní města Karviná, Havířov, aby i naši studenti mohli dojíždět do škol zdarma,” uvedl starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Radnice počítá s tím, že jízdné zdarma pro děti do 15 bude stát městskou kasu do jednoho milionu korun ročně. Peníze che město použít z pokut, které vybralo při měření rychlosti.

Vyřízení bezplatného jízdného nebude pro rodiče náročné. Dostavit se musí na infocentrum na autobusovém nádraží.

"Slevový profil bude nastaven na základě předložení dokladu, kde bude možnost si ověřit osobní údaje. Buď to bude OP, cestovní pas, rodný list dítěte,” vysvětlil vedoucí dopravního inspektorátu Radim Klein.

“Určitě to je dobré. Každá koruna je dobrá,” uvítala mladší žena.

“Je fajn, že budu mít autobus zdarma, protože jezdím do školy,” řekl školák.

Doprava pro děti zdarma začne platit od 1. září

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy