Reklama

Orlová chce rovněž zavést bezdoplatkové zóny

  • 17. srpna 2018,
  • 11:32,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

Tak, jako jiná města, i Orlová chce zavést bezdoplatkové zóny. Radnice má obavy, že pokud by tak neučinila, mohli by se do města začít sestěhovávat další problémoví lidé.

Reklama

Orlová nechce podporovat obchod s chudobou. Proto už delší dobu uvažuje o vyhlášení bezdoplatkových zón. V těch by neměli nově příchozí lidé nárok na doplatky na bydlení. Rozhodnutí padlo poté, kdy takto reagovala i okolní města. "Nechceme být jediní, kde by měli lidé možnost se nastěhovat v rámci doplatků. Mohlo by se stát to, že občané z okolních měst, kteří pobírají sociální dávku, by se mohli ubytovat pouze v našem městě,” uvedl starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Radnice nyní zvažuje, kterých částí by se bezdoplatkové zóny týkaly. Největší problémy jsou v Orlové 4, dále v části Poruba a Zimný důl. Obyvatelé Orlové zavedení zón přivítají a dokonce říkají, že už se tak mělo stát dříve. “V těch bytech to je hrůza. My máme Residomo a koho oni tam stěhují, to je strašné,” řekla obyvatelka Orlové. “Ta Orlová už je sama o sobě dost špatná. Je to výborný nápad. Ať se tady už další nestěhují,” doplnila jiná žena.

K bezdopalatkovým zónám se budou moci vyjádřit i samotní občané, a to v rámci veřejné schůze, která se uskuteční 30. srpna.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu