Orlová chce rovněž zavést bezdoplatkové zóny

  • 11:32,
  • Orlová ,

Tak, jako jiná města, i Orlová chce zavést bezdoplatkové zóny. Radnice má obavy, že pokud by tak neučinila, mohli by se do města začít sestěhovávat další problémoví lidé.

Orlová nechce podporovat obchod s chudobou. Proto už delší dobu uvažuje o vyhlášení bezdoplatkových zón. V těch by neměli nově příchozí lidé nárok na doplatky na bydlení. Rozhodnutí padlo poté, kdy takto reagovala i okolní města. "Nechceme být jediní, kde by měli lidé možnost se nastěhovat v rámci doplatků. Mohlo by se stát to, že občané z okolních měst, kteří pobírají sociální dávku, by se mohli ubytovat pouze v našem městě,” uvedl starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Radnice nyní zvažuje, kterých částí by se bezdoplatkové zóny týkaly. Největší problémy jsou v Orlové 4, dále v části Poruba a Zimný důl. Obyvatelé Orlové zavedení zón přivítají a dokonce říkají, že už se tak mělo stát dříve. “V těch bytech to je hrůza. My máme Residomo a koho oni tam stěhují, to je strašné,” řekla obyvatelka Orlové. “Ta Orlová už je sama o sobě dost špatná. Je to výborný nápad. Ať se tady už další nestěhují,” doplnila jiná žena.

K bezdopalatkovým zónám se budou moci vyjádřit i samotní občané, a to v rámci veřejné schůze, která se uskuteční 30. srpna.
A B A U T O B O S S s.r.o.
Český Těšín
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 27 110 Kč/měsíc

Detail

STELMAR s.r.o.
Dětmarovice
od 18 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků