Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Orlové jednali, zda koupí rybník Becírek

  • Orlová,

V Orlové se mimořádně sešli zastupitelé, aby projednali případný odkup rybníka pro rekreaci na okraji města. Společnost Asental chtěla vyjádření do konce srpna. Zastupitelé ale nepřijali žádné usnesení.

Tento rybník zvaný Kozí Becírek na okraji Orlové využívají v létě stovky lidí ke koupání. Majitelem je společnost Asental. Ta se ale rozhodla, že chce majetek prodat. Vodní plochu a přilehlé pozemky nabídla společnost i městu, a to za zhruba deset milionů korun.

Radnice proto svolala mimořádné zastupitelstvo. Názorově se ale zastupitelé rozcházeli.

"My to vnímáme jako strategickou lokalitu, možnost zachovat rekreaci, přírodu a klid, které město nenabízí. Není to tak, že bychom Becírkem nahradili koupaliště, ale nechceme, aby se to dostalo do soukromých rukou. Když to má soukromník, může to oplotit," uvedla místostarostka Petra Jenčmionková (ANO).

Některým zastupitelům vadila vysoká cena a i dostupnost.

"My nevíme následné náklady. To znamená cesty. Ty jsou rozbité, tam se nevyhnou auta, není kde parkovat. V podstatě tam jezdí jen jedna linka autobusová," vyjádřil svůj názor zastupitel Petr Koláček (KSČM).

O čistotu areálu by se částečně starali rybáři, kteří by městu platili nájem. Společnost Asental chtěla znát názor města do konce srpna. Zastupitelé ale nakonec nepřijali žádné usnesení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy