V Orlové jednali o případném vybudování kotelen

  • 11:56,
  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové jednali o možnostech vlastního vytápění domů. Proti výstavbě kotelen jsou ale občané, i někteří zastupitelé. Bojí se zejména zhoršení životního prostředí ve městě.

Orlová se obává, že cena tepla bude v následujících letech stoupat a vyjednávací podmínky budou s dodavatelem stále těžší. Proto městská akciová společnost SMO nechala zpracovat projekt na vybudování vlastních plynových kotelen. Nápad ale nesklidil úspěch u veřejnosti. Občané přišli i na zasedání zastupitelstva.

“Nejvíc mi na tom vadí ekologie a zjistili jsme, že jsou tam i nepřesnosti v kalkulacích,” řekl občan Orlové Tomáš Velebil.

Předseda představenstva připouští možný negativní dopad na životní prostředí. Je ale přesvědčen, že město musí být připraveno na různé varianty.

“Každý komín bude mít vliv na životní prostředí. My jsme udělali vše proto, aby životní prostředí bylo zachováno v co nejlepší kvalitě. Jsou tady speciální hořáky, které by měly zatížit životní prostředí minimálně,” uvedl zastupitel a předseda představenstva společnosti SMO Martin Klčo (ČSSD).

Jelikož už probíhá i stavební řízení, zastupitelé měli schválit návrh společnosti SMO na změnu územního plánu. S tímto bodem ale měla problém většina zastupitelů.

“Je tam ekologický i estetický problém. Já si nedokážu představit, že vedle školky budou tři komíny,” dodal zastupitel Miroslav Chlubna (NEZ).

Bod nakonec zastupitelé odložili na příští zasedání s tím, že požadují, aby se k problému vyjádřili i zástupci z řad družstevníků a společnosti Residomo.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 21:00
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:00 - 21:00
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 07.12. 21:00
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků