Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové jednali o případném vybudování kotelen

  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové jednali o možnostech vlastního vytápění domů. Proti výstavbě kotelen jsou ale občané, i někteří zastupitelé. Bojí se zejména zhoršení životního prostředí ve městě.

Orlová se obává, že cena tepla bude v následujících letech stoupat a vyjednávací podmínky budou s dodavatelem stále těžší. Proto městská akciová společnost SMO nechala zpracovat projekt na vybudování vlastních plynových kotelen. Nápad ale nesklidil úspěch u veřejnosti. Občané přišli i na zasedání zastupitelstva.

“Nejvíc mi na tom vadí ekologie a zjistili jsme, že jsou tam i nepřesnosti v kalkulacích,” řekl občan Orlové Tomáš Velebil.

Předseda představenstva připouští možný negativní dopad na životní prostředí. Je ale přesvědčen, že město musí být připraveno na různé varianty.

“Každý komín bude mít vliv na životní prostředí. My jsme udělali vše proto, aby životní prostředí bylo zachováno v co nejlepší kvalitě. Jsou tady speciální hořáky, které by měly zatížit životní prostředí minimálně,” uvedl zastupitel a předseda představenstva společnosti SMO Martin Klčo (ČSSD).

Jelikož už probíhá i stavební řízení, zastupitelé měli schválit návrh společnosti SMO na změnu územního plánu. S tímto bodem ale měla problém většina zastupitelů.

“Je tam ekologický i estetický problém. Já si nedokážu představit, že vedle školky budou tři komíny,” dodal zastupitel Miroslav Chlubna (NEZ).

Bod nakonec zastupitelé odložili na příští zasedání s tím, že požadují, aby se k problému vyjádřili i zástupci z řad družstevníků a společnosti Residomo.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail