Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na starém náměstí v Orlové nevznikne sociální bydlení

  • Orlová,

Orlová se chystá zavést bezdoplatkové zóny. Na druhou stranu chce mít v záloze sociální byty. Pro tyto účely chtělo město přestavět chátrající dům na starém náměstí. Ze záměru ale sešlo.

Radnice v Orlové už delší dobu řeší, co udělá s domem na starém náměstí, který před lety koupila. Od myšlenky vybudování sociálního bydlení v této lokalitě bude muset ale ustoupit.

Jedním z důvodu je cena rekonstrukce, ale i nevůle obyvatel.

"Původní záměr bylo, že město Orlová požádá o dotaci na vybudování sociálních bytů v této lokalitě, to se ale nesetkalo s kladným přijetím u občanů, takže jsme tady měli zároveň i petici. Ten stav se ale bude muset do budoucna řešit. Víme, že technický stav je špatný,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

"Vzhledem k tomu, že je tady už dost sociálně slabých lidí, tak si myslím, že kdyby byli soustředěni do jednoho místa, tak by to nebylo to nejlepší řešení,” řekla obyvatelka Orlové.

V objektu na starém náměstí radnice plánovala bydlení například pro matky s dětmi. Otázkou sociálního bydlení se ale bude muset město zabývat.

“Sociální byty jsou základ pro to, abychom byli schopni řešit požadavky občanů, kteří mají nižší příjmy a i v minulém týdnu proběhlo v Praze jednání za přítomnosti pana premiéra o možnosti budování sociálních bytů i za pomoci státního rozpočtu,” uvedl starosta obce Tomáš Kuča (ČSSD).

Město v žádném případě nechce poskytovat bydlení problémovým lidem. I proto zastupitelé schválili zavedení bezdoplatkových zón.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy