Reklama

Na starém náměstí v Orlové nevznikne sociální bydlení

  • 19. září 2018,
  • 12:25,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

Orlová se chystá zavést bezdoplatkové zóny. Na druhou stranu chce mít v záloze sociální byty. Pro tyto účely chtělo město přestavět chátrající dům na starém náměstí. Ze záměru ale sešlo.

Reklama

Radnice v Orlové už delší dobu řeší, co udělá s domem na starém náměstí, který před lety koupila. Od myšlenky vybudování sociálního bydlení v této lokalitě bude muset ale ustoupit.

Jedním z důvodu je cena rekonstrukce, ale i nevůle obyvatel.

"Původní záměr bylo, že město Orlová požádá o dotaci na vybudování sociálních bytů v této lokalitě, to se ale nesetkalo s kladným přijetím u občanů, takže jsme tady měli zároveň i petici. Ten stav se ale bude muset do budoucna řešit. Víme, že technický stav je špatný,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

"Vzhledem k tomu, že je tady už dost sociálně slabých lidí, tak si myslím, že kdyby byli soustředěni do jednoho místa, tak by to nebylo to nejlepší řešení,” řekla obyvatelka Orlové.

V objektu na starém náměstí radnice plánovala bydlení například pro matky s dětmi. Otázkou sociálního bydlení se ale bude muset město zabývat.

“Sociální byty jsou základ pro to, abychom byli schopni řešit požadavky občanů, kteří mají nižší příjmy a i v minulém týdnu proběhlo v Praze jednání za přítomnosti pana premiéra o možnosti budování sociálních bytů i za pomoci státního rozpočtu,” uvedl starosta obce Tomáš Kuča (ČSSD).

Město v žádném případě nechce poskytovat bydlení problémovým lidem. I proto zastupitelé schválili zavedení bezdoplatkových zón.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu