Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SDH z Orlové připravil soutěž pro dorost

  • Orlová,

Dobrovolní hasiči z Orlové uspořádali k oslavě výročí vzniku Československa závody v požárním útoku pro dorost. První místo si nakonec odvezlo družstvo z Rychvaldu.

28. říjen se blíží. Den, kdy byla založena Československá republika si připomněli pověšením vlajky a poslechem státní hymny i dobrovolní hasiči z Orlové Poruby. Takto slavnostně se rozhodli zahájit závody, které připravili pro dorostenecká družstva.

“Dorostenci budou plnit disciplínu požární útok s vodou. Budou to mít ztížené tím, že mají tři savice,” řekl vedoucí mladých hasičů Lukáš Křižánek.

Kvůli špatnému počasí se hodně týmů odhlásilo. Přesto se bojovalo naplno a družstva z Rychvaldu, Bohumína-Vrbice a Kopytova a samozřejmě domácí tým, chtěli podat co nejlepší výkon. O krásné ceny pro soutěžící se postarala radnice.

"Město Orlová podporuje hasičský sport, protože to není sport jen pro dospělé, ale také pro náš dorost. Což je dobře,” řekl starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

"Trénovali jsme dlouho, ale bohužel se nám to nepodařilo. Utopili jsme hadice,” řekl mladý hasič.

První místo si nakonec odvezlo družstvo z Rychvaldu. Na druhém místě se umístili mladí hasiči z Bohumína Vrbice a třetí příčku pak obsadil domácí tým.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy