Reklama

Kraj zdravotníky v Orlové o optimalizaci nepřesvědčil

  • 12:52,
  • Orlová ,

Napjatá atmosféra panovala v orlovské nemocnici. Náměstek hejtmana i ředitel opět vysvětlovali zdravotníkům, že stěhování akutní péče je důležité z finančních i personálních důvodů. Zdravotníci však argumentům nevěří a stejně tak vedení města.

Stáhnout video
Reklama

Naše nemocnice je stabilní, odmítáme se stěhovat, klidně půjdeme do stávky. Takto reagovali v pátek lékaři a sestry v orlovské nemocnici, když je navštívili náměstek hejtmana a ředitel nemocnice. Krajští zastupitelé mají v příštím týdnu rozhodnout, zda se z Orlové v rámci optimalizace přestěhuje akutní péče do Karviné nebo Havířova. Nejvíce protestů bylo slyšet na ortopedickém oddělení.

“Pro nás by bylo nejideálnější vzít všechny lékaře a sestry a přestěhovat je do volných prostor, které bychom jim vytvořili v havířovské nemocnici a přidělili jim dva sály, které tam jsou připravené. Setkalo se to ale s nevolí,” řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer (ANO).

“Nechci předjímat dopředu, ale spíše se zapojím do stávky. Uděláme pro to maximum. Samozřejmě ale vedení nemocnice má poslední slovo,” řekla vrchní sestra Vlasta Donová.

Náměstek hejtmana připustil, že by za určitých podmínek mohla ortopedie v nemocnici zůstat. To však ředitel nevidí, jako dobré řešení.

“Ortopedie tady jako celek může zůstat jen za předpokladu, že tady zůstane celá akutní péče. To znamená interna, chirurgie. Ale pokud se mě ptáte co bude, když lidé nebudou chtít odejít, tak to musí říct zřizovatel, jak se zachová,” dodal ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj Jiří Matěj.

Proti optimalizaci a stěhování akutní péči je i radnice.

“My požádáme zastupitelstvo k možnosti jednat o převedení nemocnice pod město. To by navždy vyřešilo problém nemocnice, který se tady táhne přes dvacet let,” vysvětlil starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZÁVISLÍ+Změna pro lidi).

Zastupitelé budou o optimalizaci rozhodovat 13. prosince. Před budovou krajského úřadu se na tento den chystají přijet protestovat jak zdravotníci, tak veřejnost.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DEFENDIT CORDIS s.r.o.
Karviná
od 14 740 Kč

Detail

PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu