Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Orlové chce vyjednávat o převodu nemocnice

  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové nesouhlasí s tím, aby byla v nemocnici zrušena akutní péče. Proto také přijali usnesení o možném zahájení vyjednávání o převodu nemocnice do vlastnictví města.

Napjatá atmosféra panovala na zasedání zastupitelstva v Orlové. Zastupitelé, ale také občané, téměř dvě hodiny debatovali o osudu nemocnice.

“To určitě není připravené a je to záměr, aby se zlikvidovala orlovská nemocnice,” řekl svůj názor občan Orlové.

Zastupitelé napříč politickým spektrem se shodli, že nesouhlasí s přesunem akutní péče do Karviné či Havířova, jak plánuje kraj. Proto také přijali usnesení o možném zahájení vyjednávání o bezplatném převodu nemocnice do vlastnictví města. Ne všichni s tím ale zcela souhlasí.

“Já to vnímám tak, že nejdříve bychom měli počkat na usnesení kraje. Pokud by zdravý rozum nezvítězil, tak potom bychom si měli sednou znova a začít jednat o dalších možnostech,” řekl zastupitel Kamil Paloncy (ČSSD).

Z hlediska finančních nákladů si myslíme, že to je pro Orlovou neúnosné,” dodal zastupitel Josef Klimša (ANO).

Starosta si je vědom, že se nejdříve bude muset udělat komplexní analýza.

"Určitě to musíme rozebrat, spočítat a říct si, jak bychom chtěli nemocnici provozovat. Proto se jen zahájí jednání. Zatím nic nepřebíráme, ale deklarujeme kraji, že i s touto variantou počítáme,” objasnil starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZÁVISLÍ+Změna pro lidi).

Ve čtvrtek, kdy budou o osudu nemocnice rozhodovat krajští zastupitelé, vyšle radnice do Ostravy čtyři autobusy protestujících lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

EKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 29 000 Kč/měsíc

Detail