Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové vyšli zdravotníci nemocnice opět do ulic

  • Orlová,

Hodně nahlas dali o sobě vědět zdravotníci v Orlové, kteří vytáhli opět transparenty a vydali se na pochod městem. Přidali se k nim i lidé, kteří rovněž nesouhlasí s rušením akutní péče v nemocnici. Protesty prý budou pokračovat.

Zhruba dvě stovky protestujících lidí se ve čtvrtek odpoledne shromáždily před vstupem do orlovské nemocnice. Zdravotníci jsou přesvědčeni, že protestní akce mohou zvrátit plán na optimalizaci a zrušení akutní péče.

 “Dneska jsou tady zaměstnanci pověření úkolem strhávat plakáty, zastavovat naše šíření myšlenek. To už není boj za nemocnici, to je boj za demokracii,” řekl primář ortopedického oddělení Tomáš Knybel.

“Jdeme protestovat proto, aby lidé na kraji viděli, že nepřejdeme a do poslední chvíle budeme bojovat,” dadala zdravotní sestra.

“Všechno se ruší v Orlové, mladí odcházejí a ještě chtějí zrušit nemocnici,” stěžovala si starší paní.

Starosta Orlové je pro další jednání s krajem a hledání optimálního východiska.

“S hejtmanem jsme se bavili, že jsme ochotni krýt určitou ztrátu. Ale nejsme Havířov, který dává sedm milionů. Jsme ochotni pokrýt ztrátu, která vzniká v orlovské nemocnici, v těch oborech, které tady chceme,” vysvětlil postoj města starosta Miroslav Chlubna (NEZ).

Zdravotníci jsou připraveni do ulic vyjít opakovaně, dokud nedocílí změny postoje vedení nemocnice i kraje. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy