Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část orlovských zdravotníků chce odvolat ředitele nemocnice

  • Orlová,

Část zdravotníků v orlovské nemocnici volá po odvolání ředitele Jiřího Matěje. Důvodem je připravovaná optimalizace a stěhování akutní péče. Kraj argumenty odborové organizace odmítá.

Pane hejtmane, odvolejte ředitele. Tento požadavek vznesla jedna z odborových organizací orlovské nemocnice prostřednictvím otevřeného dopisu. Zdravotníci se tímto dalším krokem domáhají zastavení optimalizace a stěhování akutní péče do Karviné či Havířova.

"Zaměstnanci nemocnice jsou přesvědčeni, že stávající ředitel nemocnice nepostupuje při řízení naší příspěvkové organizace s péči řádného hospodáře. Na zaměstnance je vyvíjen nátlak, zda půjdou pracovat do Karviné,” řekla předsedkyně OS zdravotnictví a sociální péče ČR Denisa Stolarczyková.

Kraj za ředitelem stojí a s argumenty odborů nesouhlasí.

“Všechny optimalizační kroky vedou k tomu, aby se ušetřily peníze a zkoncentroval personál,” uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

“V otevřeném dopise je napsáno, že se děje represe vůči zaměstnancům. Když jsem se zeptal paní Stolarczykové, co tím myslí, řekla, že se jedná o pohovory. My opravdu vedeme pohovory se zaměstnanci o optimalizaci,” vysvětlil Jiří Matěj, ředitel nemocnice.

Kraj tvrdí, že lékaři a sestry už zdaleka nejsou tak jednotní.

“Opravdu máme známky o tom, že i celé oddělení by přešlo, protože cítí potřebu, kdy oddělení jedou na hraně.

Kdo s optimalizací zásadně nesouhlasí, jsou zdravotníci na ortopedii. Jejich stanovisko se nemění.

Nahlásit chybu