Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové se vandalové baví ničením odpadkových košů

  • Orlová,

Desítky tisíc korun ročně stojí radnici v Orlové oprava a výměna odpadkových košů. Vandalové je ničí především v lesoparku a na autobusových zastávkách.

V Orlové mají krásný nový lesopark. Někteří lidé a zejména pak mládež si toho ale neváží.

"Velký problém máme s odpadkovými koši v lesoparku, kdy jsou koše vyvráceny, nebo je poškozené dřevěné obložení. Popřípadě už nám koše skončili také v rybníce. Stále je opravujeme. Teď od listopadu do února nás náklady stály 50 tisíc,” řekla pracovnice odboru správy majetku a hospodářské správy Denisa Nitschová.

Vandalové v parku neničí jen odpadkové koše, ale také jiný mobiliář.

"Je to smutné, ale tam to nejde uhlídat, protože je to zalesněné. To by ani kamery neuhlídali. Je to neskutečné,” řekla kolemjdoucí.

Stejný problém radnice řeší i s odpadkovými koši na autobusových zastávkách. Vandalové dokonce kradou vnitřní kovové vložky, kdy jedna stojí tisíc korun. Městu nezbývá nic jiného, než je nahrazovat igelitovými pytli.

V Havířově vyzkoušeli jít jinou cestou. V centru města patří koše soukromé společnosti. Ta si na ně umísťuje reklamu.

"Jsou to odpadkové koše, které nejsou v majetku města. Město se stará jen o jejich vývoz. Jinak se o stav, případné výměny, stará majitel košů,” doplnili vedoucí komunálních služeb Iveta Grzonková.

V radnice prozměnu řeší jiný problém. A tím jsou časté požáry kontejnerů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy