Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci v Orlové vyhlásili stávkovou pohotovost

  • Orlová,

Zdravotníci v orlovské nemocnici vstoupili do stávkové pohotovosti. Tímto dalším krokem vyjadřují nesouhlas se stěhováním akutní péče do Karviné a Havířova. Kraj o osudu nemocnice rozhodne 13. března.

Trikolora připnutá na pracovním oblečení zdravotníků znamená, že podporují stávkovou pohotovost. Takto označených jich chodí v orlovské nemocnici desítky. Lékaři a sestry stále věří, že mohou zvrátit chystanou optimalizaci, neboli zrušení akutní péče.

“My se nevzdáváme. Touto stávkovou pohotovostí chceme dát najevo, že osud naší budoucnosti nám není lhostejný a věříme, že to dobře dopadne,” řekl lékař Jan Blahut.

Krajští zastupitelé o osudu nemocnice rozhodnou 13. března. Zdravotníci chystají na tento den demonstraci.

“Já za sebe určitě pojedu, mám plánované volno a nemám problém tam strávit celý den,” řekla místopředsedkyně Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků Orlová Vladimíra Balajková.

Pacienti se stávkovou pohotovostí souhlasí.

“Všech deset jim držíme, protože nemocnice je blízko a byla by tragédie, kdyby se zavřela,” řekla pacientka.

“Já si myslím, že to je v pořádku. Myslím, že to je nesmysl tady tu nemocnici zavírat,” dodala jiná pacientka.

“Byl jsem zástupci odborů ubezpečen, že tato stávková pohotovost nebude mít vliv na poskytování zdravotní péče, za což jim děkuji,” vyjádřil se k situaci ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Pokud kraj rozhodne v neprospěch zdravotníků, zaměstnanci zváží další kroky.

“Jestli budou hromadné výpovědi, nebo přechod pod město, určitě nejsme ještě rozhodnutí, jak budeme pokračovat,” doplnila předsedkyně Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků Orlová Iveta Weisserová.

Jednání krajských zastupitelů budeme ve středu samozřejmě sledovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy