Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové budou opět jednat o dalším osudu ZUŠ

  • Orlová,

V Orlové stále řeší další osud Základní umělecké školy. Kraj zvažuje její přestěhování do centra města. Což se mnohým lidem nelíbí. Starosta proto svolává všechny zúčastněné strany k jednání.

ZUŠ J. R. Míši v Orlové sídlí v budově, která je ve špatném technickém stavu. Kraj proto zvažuje, že raději investuje do oprav bývalé obchodní akademie v centru města, kam by se poté ZUŠ přestěhovala. S tím, ale nesouhlasí část obyvatel a vzniká další petice.

“Přestěhovala by se do husté sídlištní zástavby, kde už tak je extrémní problém zaparkovat. Pokud k tomu opravdu dojde, zhorší se situace s parkováním v centru města, sníží se počet žáků, kteří budou moci školu navštěvovat,” stojí v otevřeném dopise petičního výboru určeném rodičům.

Ředitel školy však tvrdí, že projekt kraje počítá i s výstavbou nových parkovacích stání vedle obchodní akademie, která by byla určena jen pro ZUŠ.

“Myslím, že se situace hodně vyhrocuje, což mě mrzí. Je třeba říct, že zřizovatel ještě definitivně nerozhodl,” vyjádřil ředitel ZUŠ Andrej Vyoral.

Situací se zabývá i radnice. Starosta proto svolal na 6. května setkání rodičů, zástupců školy i petičního výboru. Pozvání jsou také představitele kraje.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy