Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda v Orlové, po střetu několika aut zemřela žena

  • Orlová,

Policisté vyšetřují hromadnou tragickou nehodu, která se stala v úterý před sedmou hodinou ráno v Orlové. Po srážce tří osobních aut a jednoho nákladního zemřela žena. Dalších pět lidí se zranilo.

"Celkem sedm týmů zdravotnické záchranné služby zasahovalo dnes, v úterý 16. července 2019 ráno, u vážné dopravní nehody na Karvinsku. O střetu několika osobních a nákladního vozidla v Orlové byli operátoři ZZS MSK informováni dvanáct minut před sedmou hodinou. Na místo ihned vyjely posádky ze základen záchranné služby v Orlové, Karviné, Havířově a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Na místě pracovali tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy. Záchranáři měli v péči celkem šest osob: Osmačtyřicetiletá žena zůstala zaklíněna v havarovaném vozidle, kde ji poskytoval první pomoc svědek události. Postižená nejevila známky života. Záchranáři pokračovali v započaté resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Mnohočetná poranění, která utrpěla, však nebyla slučitelná se životem a na místě jim podlehla. Lékař ZZS musel konstatovat smrt pacientky. Sedmadvacetiletý muž byl po vyproštění hasiči ošetřen s vícečetnými poraněními a ve vážném stavu letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. O pět let starší muž utrpěl poranění v oblasti trupu. Za pomoci vyprošťovacího rámu byl uložen do vakuové matrace a po podání léků jej tým ZZS transportoval do Městské nemocnice Ostrava. Do téhož zdravotnického zařízení byl pozemní cestou přepraven také devětadvacetiletý muž, a to s poraněním páteře a pánve. Jeho zranění klasifikovali lékaři ZZS rovněž jako těžké. Další dva pacienti – šestadvacetiletá žena a třicetiletý muž, byli záchranáři ošetřeni se středně vážnými poraněními a poté předáni do další péče chirurgické ambulance karvinské nemocnice," uvádí k zásahu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Zraněno bylo šest osob z osobních automobilů, hasiči museli dvě z nich vyprošťovat pomocí hydraulických nástrojů a pak pomáhali týmům ZZS MSK s ošetřováním zraněných. Vyprošťovaná žena středního věku srážku nakonec nepřežila. Operační středisko hasičů bylo o nehodě čtyř vozidel v Orlové Městě informováno v úterý krátce před sedmou hodinou ranní. Na hlavní tah mezi Karvinou a Orlovou ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná. Hasiči se zaměřili na vyproštění dvou osob (muže a ženy), pak pomáhali s ošetřováním dalších zraněných osob. S mladým mužem, kterého vyprostili, odletěl vrtulník LZS do ostravské nemocnice, ostatní byli odvezeni sanitkami ZZS MSK. Na únik provozních kapalin na silnici hasiči použili nasákavý sorbent. Po zdokumentování nehody hasiči silnici uklidili," píše k zásahu hasičů mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

"Průběh a příčina dopravní nehody bude předmětem znaleckého zkoumání," uvádí v tiskové zprávě mluvčí PČR Moravskoslezského kraje Miroslav Kolátek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy