Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrozí kolaps, tvrdí zdravotnické odbory. Celorepubliková petiční akce začala v Orlové

  • Orlová,

V Orlové začaly zdravotnické odbory se sběrem podpisů na podporu lepšího financování nemocnic. Podle nich hrozí zdravotnictví kolaps. Ministerstvo s tím nesouhlasí. Petiční akce bude probíhat napříč celou republikou.

Ruší se oddělení, někde i nemocnice, čekací lhůty na vyšetření se prodlužují, lékaři a sestry jsou přepracovaní. Hrozí kolaps celému zdravotnictví. Právě na tyto problémy dlouhodobě upozorňují zdravotnické odbory. I proto se krizový štáb rozhodl do problematiky vtáhnout širokou veřejnost. 

“Lidé čekají na vyšetření i šest hodin, čekají na operace žlučníku několik týdnů až měsíců, čekají na CT vyšetření a my si myslíme, že to je špatně. Chceme vyzvat veřejnost, aby nás podpořila, chceme nasbírat 10 tisíc podpisů, chceme tu petici předat poslanecké sněmovně,” řekla předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a soc. péče ČR Dagmar Žitníková.

Petiční akci v Moravskoslezském kraji krizový štáb uspořádal záměrně v Orlové, kde byla v rámci optimalizace převedena akutní péče do okolních nemocnic.

“Vítám, že je to v Orlové, protože u nás a my jsme první nemocnicí, kterou zavřeli a už teď mapujeme, že to nebylo dobře,”  řekla zdravotní sestra v orlovské nemocnici Iveta Weisserová.

Ministerstvo zdravotnictví je názoru, že do systému jde podstatně více peněz než v minulých letech a žádná krize nehrozí. Stejného názoru je i vedení kraje.

“Tady jde spíš o to, aby se zvážilo navýšení jiné spoluúčasti a hlavně přerozdělení peněz, aby to šlo do zdravotnictví,” řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer (ANO).

Odbory avizovaly, že ze svých požadavků nesleví.
BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků