Ve zdravém těle zdravý duch, aneb Orlováci pojďte sportovat

  • 17:19,
  • Orlová,

Město ve spolupráci s komisí Zdravá Orlová uspořádalo již tradiční akci Pohybem za zdravím. Sportovní klání se konalo v areálu letního kina a zapojilo se do něj desítky lidí.

Chůze na dva kilometry, běh na čtyři kilometry nebo jízda na kole v okolí Orlové s délkou osm kilometrů. To byli již tradiční dobrovolné disciplíny, do kterých se mohli přihlásit všichni lidé v rámci akce Pohybem za zdravím. 

“Účelem této akce je vytáhnout všechny občany města ven z bytů tak, aby se aktivně hýbali a trochu se sebou něco dělali. Nejde o to, kdo vyhraje, ale jde o to se zúčastnit a prostě si trochu zasportovat,” řekl spoluorganizátor akce Tomáš Siekiera.

Přesto, že nešlo o žádnou soutěž, čekaly na účastníky drobné odměny. Každý účastník akce, když absolvoval jednu ze tří tras, dostal pitný režim, také možnost navštívit bazén nebo veřejné bruslení na hodinu zdarma. 

“Já cyklista nejsem, i když občas chodím na takové veteránské akce, jsem více méně běžec. Zrovna včera jsem běžel pěti kilometrový závod v Ostravě a příští týden běžím půlmaraton v Ostravě. Kolo je doplňková disciplína,” řekl účastník akce.

“Letos jsme tady poprvé a rozhodli jsme se, že chceme ukázat, že neumíme jen tančit, ale umíme být spolu jako kolektiv,” řekla vedoucí TK Kmit Gabriela Kristen.

“Jsem rád, že se tato akce každoročně opakuje, že pořadatelé Zdravé město k tomu přistupuje zodpovědně a město Orlová na tuto akci přispívá prostředky v rámci možností,” doplnil místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Organizátory rovněž těší, že se do akce zapojují stále noví lidé. V tradici město bude určitě pokračovat.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 06.12. 16:02
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 18:00 - 06.12. 16:02
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 06.12. 16:02
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků