Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čím dříve začnou děti sportovat, tím lépe. Městský sportovní klub rozjíždí různé projekty

  • Orlová,

Městský sportovní klub se snaží, aby se do sportovních aktivit zapojilo co nejvíce dětí. Proto připravil zábavné náborové akce, ale rozjel i projekt pro mateřské školy.

Nevšední zážitek zažily děti z Mateřské školy Okružní. Přišli za nimi zástupci sportovního klubu a to i s maskotem.

“Dneska to bylo vyloženě tvořeno na akci Pojď hrát hokej, kdy jsme vlastně malé děti z mateřských školek zvali na akci, která proběhne v sobotu na stadionu, kde vlastně děláme takový republikový nábor do hokeje. Co se týká městského sportovního klubu, tak my jsme samozřejmě založení pro rozvoj pohybových aktivit pro děti a mládež, takže jsme se rozhodli rozšířit spolupráci hlavně s mateřskými školkami. Co se týká pro letošní rok, tak my vlastně odjíždíme všechny školky v Orlové a blízkém okolí, abychom představili, co vlastně děláme, jako například hokej, fotbal, baseball, atletiku, biatlon, orientační běh a takové záležitosti,” řekl ředitel Městského sportovního klubu Michal Kozák.

“My chodíme na cvičení a bojování,” řeklo dítě.

“Já hraju hokej, protože se mi to líbí,” dodal jiný chlapec.

Městský sportovní klub nepořádá je nábory, ale úspěšně rozjel kurzy bruslení pro mateřské školy, kdy pro děti zajistil nové brusle a přilby. Zájem ze strany mateřinek je velký i o nový projekt sportovní školky.

„Děti s trenéry jedenkrát týdně si vyzkoušejí nějakou sportovní aktivitu a pak to zúročí jednou za půl roku na velké olympiádě nebo sportovních hrách. Teď se nám podařilo zajistit 14 školek, které nám v tom projektu pomáhají. Už v prvním týdnu navštěvuje v průměru 11 dětí, takže teď jsme se dostali na jaké číslo kolem 150, 160 dětí jenom ve školkách a myslíme si, že to už není závěrečné číslo,” doplnil ředitel.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků