Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brány škol a mateřinek se opět po prázdninách otevřely. Dětem popřála i radnice

  • Orlová,

V pondělí vedení radnice popřálo hodně úspěchů prvňáčkům. O den později zástupci města navštívili mateřské školy, kde chtěli rozveselit zejména ty nejmenší děti, pro které je odloučení od rodičů v prvních dnech těžké.

Prázdniny skončily a děti opět začaly chodit do škol a mateřinek. Právě pro ty nejmenší je to první odloučení od rodičů a tak není divu, že dochází i na slzičky. Rozveselit děti chtěli i zástupci radnice.

“Už včera jsme přivítali prvňáčky na základních školách. Dneska je to o to milejší, protože pro děti v mateřských školách je to první vstup do organizováného života. Jsem rád, že máme školky naplněné,” řekl místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Mnoho mateřských škol už přešlo na výuku ve smíšených třídách. Spolu se tak učí od nejmenších dětí až po předškoláky. Výhody smíšených tříd vnímají i v škole Ke Studánce.

“My se snažíme dětem pomoci. Ale nejdůležitější je úloha rodičů. Protože, když to dítě je dostatečně připraveno na vstup do školky, má rodinné zázemí, pohodu, tak ten vstup do školky je pro něj mnohem jednodušší. Buď jim ve třídách pomáhají sourozenci, nebo kamarádi v okolí bydliště,” řekla učitelka Pavlína Danková.

Radnice se také snaží postupně investovat do oprav mateřinek a právě i škola Ke Studánce dostala v loňském roce nový kabát a také zahradu.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků