Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová se opět zapojila do plavecké soutěže měst. Skončila na čtvrtém místě

  • Orlová,

Již 28 let se koná celorepubliková soutěž plavání měst, které se pravidelně účastní i Orlová. Akci přišli během celého dne podpořit žáci škol i široká veřejnost.

Už od šesté hodiny ranní bylo na krytém bazénu živo. Město se totiž opět zapojilo do celostátní plavecké soutěže. 

“Naším cílem bylo dostat co nejvíce lidí tady na bazén. Od šesti od rána do sedmi do večera jsme připraveni přivítat každého kdo se chce hýbat a kdo chce podpořit své město tím, že upalave sto metrů jakýmkoliv způsobem. Samozřejmě jde o čas, ale nám na čase nezáleží, protože my to chceme dělat pro radost z pohybu, ale čím lepší čas, tím více bodů do soutěže měst,” řekl z odboru městských financí a školství Tomáš Siekiera.

Zejména žáci škol však nezapřeli soutěžního ducha a snažili se zaplavat co nejlepší čas.

“Plaval jsem kraula a čekal jsem, že to bude těžší,” řekl jeden žák.

“Přijelo nás hodně a já budu plavat ne na čas, ale na pohodu,” dodala jiná žákyně.

“Budu plavat prsa, to mi jde nejlépe. Určitě se budeme snažit co nejlépe zaplavat,” řekl dívka.

Kromě škol město oslovilo i veškeré kluby, spolky. To se každoročně promítá i ve výsledcích, co se týče počtu plavců. Tam Orlová vede.

“Nám se daří dlouhodobě mít vysoký počet účastníků, ale nakonec bodové ohodnocení úplně nejlepší není z důvodu toho, že ty časy nejsou tak kvalitní. Nejlepší výsledky jsme měli v roce 2017, kdy jsme skončili druzí,” dodal Tomáš Siekiera.

A i v letošním roce se do soutěže zapojil rekordní počet plavců celkem 820, což je téměř nejvíce celé v České republice. Počtem bodů ale Orlová skončila na čtvrtém místě. Vítězem se stal opět Bohumín.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy