Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskaři pozor! Nezapomeňte na povinné čipování

  • Orlová,

Novela veterinárního zákona zavádí povinnost pro všechny pejskaře. Ti budou muset nechat svá zvířata očipovat. Těm, kdo nařízení nesplní, hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Také radnice vyzývá, aby lidé na tuto povinnost nezapomněli.

Už jen tři měsíce zbývají do nabytí účinnosti povinného čipování psů. Ta se týká všech majitelů bez výjimky, a to už od šesti měsíců zvířete. Tedy od prvního povinného očkování proti vzteklině. Nápomocná pejskařům chce být i radnice.

“Přemýšleli jsme, jak bychom jim nejlépe pomohli. Město domluvilo na osmého října s veterinární klinikou čipování psů přímo před domem Doubravan. Čipování bude stát 400 korun a lidé jsou povinni se nahlásit na městském úřadě tak, aby bylo možno čipy zajistit,” řekla místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Povinné ze zákona je i očkování proti vzteklině. 

“Nebude to možné, pokud pes nebude mít čip. To znamená, že čipování psa bude nahlášeno buď na městském úřadě, nebo v registru, do kterého vloží kód veterinář a následně psa naočkuje,” dodala místostarostka.

Lidé se vesměs nemají s čipováním problém.

“Ještě nemáme psa čipovaného, ale chystáme se na to. Je to v pořádku. Aspoň člověk ví, komu pes pak patří. Může to pomoci i v boji proti množírnám,” řekl pejskař.

“My už máme psa čipovaného. V té době to bylo zadarmo. Je to dobré, protože toulavých psů je tu hodně,” dodal jiný pejskař.

O čipování psů v útulku se postará město.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy