Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velké červené srdce u lidí v Orlové neuspělo, Chorvati ho proto vyrobili sami

  • Orlová,

Spolupráce mezi partnerskými městy může být různá. Chorvaté si všimli, že v Orlové neprošel v rámci participativního rozpočtu jeden projekt. Proto se o realizaci postarali sami.

Do Orlové přijela delegace z chorvatského partnerského města. Nepřijela ale s prázdnou. Dovezla městu obrovské srdce. 

“U nás je to turistická atrakce. V Crikvenici máme čtyři a lidé se u nich rádi fotí. My jsme viděli v orlovských novinách, že vaše srdce nebylo lidmi vybráno v rámci participativního rozpočtu a tak se naše firma rozhodla vyrobit pro Orlovou totožné srdce,” ředitelem společnosti MURVICA Crikvenica Lovorko Gržac.

Radnice se rozhodla, že srdce nebude stát na jednom místě.

“Líbí se mi moc. Byl to nápad našich občanů a ti do Chorvatska a Crikvenice jezdí. Vidí tam jejich srdce, že to tam funguje, chtěli něco takového. Pan ředitel dal dokonce příslib, že až dokončíme naše náměstí, tak nám dá ještě jedno srdce. Srdce bude takzvaně létající a objeví se na velkých akcích, které Orlová pořádá,” řekl starosta Orlová Miroslav Chlubna. 

Společnost, která má stejnou náplň v Chorvatsku jako Služby města Orlové si během návštěvy prohlédla například sběrný dvůr nebo zázemí městské policie.

“My máme podepsanou partnerskou smlouvu a chceme s městem do budoucna realizovat některé projekty. Prvním bylo dovezení srdce, ale setkáme se se zástupci SMO a budeme diskutovat,” dodal Lovorko Gržac.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy