Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paní Hildegarda Perutková oslavila v domově Vesna sto let. Seniorka cvičí a rozdává radost

  • Orlová,

V orlovském Domově Vesna se slavilo. Jedna z klientek paní Hildegarda Perutková se dožila krásný sta let. Žena i ve svém pokročilém věku stále cvičí a rozdává všem energii.

Paní Hildegarda Perutková je nejstarší obyvatelkou orlovského domova Vesna. Narodila se 13. října roku 1919. Ve svém věku seniorka stále rozdává radost a optimismus.

"Rozdává úsměvy a máme ji tady hodně rádi. Dodnes se účastní rehabilitačního cvičení, kdy i její vrstevnice jí nevěří, že jí je tolik let. Je pořád aktivní,” řekla vedoucí sociálního úseku Lenka Mockovčiaková.

Paní Perutková celý život pracovala jako laborantka na krajské hygienické stanici a také aktivně sportovala.

"Práce mě bavila. Očkovala jsem nemocné pacientky, které měly tuberu. Dělala jsem lukostřelbu, byla jsem na republice druhá,” řekla oslavenkyně paní Hildegarda Perutková.

Mezi gratulanty nechyběli ani zástupci radnice.

“Město bylo hodně potěšeno tím, že máme v Orlové člověka, který má sto let. Všichni jsme se na to připravovali a byli jsme rádi, že můžeme tady přijít a popřát vše nejlepší a hlavně zdraví. Ale i spokojenost a radost z života, který je v dnešní době vždy barevný. Tak to paní Peroutkové přejeme,” dodala místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy