Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovští strážníci mají nový hybridní automobil i další novinky. Myslí také na děti

  • Orlová,

Městská policie v Orlové má nový vůz na hybridní pohon. Také zakoupila a testuje speciální teleskopické obušky a myslí i na děti.

Teleskopický obušek už mnoho let patří mezi běžnou výzbroj policistů. I pro strážníky je důležité, aby manipulace s ním byla rychlá a snadná. Proto se Městská policie v Orlové rozhodla vyzkoušet zcela nové.

“Tyto nové typy obušků jsme již zakoupili, ale máme prozatím jen deset kusů, které testujeme a v případě, že se osvědčí ,tak zvažujeme dokup pro ostatní strážníky a mám informaci o tom, že jsme prozatím jediná městská policie v republice, která jimi disponuje,” řekl ředitel MP Orlová Roman Galia.

“U staršího typu bylo zapotřebí použít násilí při manipulaci s ním. To znamená, že při otevření, kdy ho jedním machem otevřeme, tak při zavření obušku, se musí použít dostatečné množství síly o zem. U nového typu jde obušek jednoduše vysunout a zasunout,” vysvětlil zástupce ředitele MP Orlová Martin Kania.

Městská policie má i další novinku a tou je nový ekologický automobil.

“V rámci pravidelné obměny vozového parku jsme se rozhodovali s panem starostou, jakou cestou jít. My momentálně disponujeme vozy na CMG, abychom ušetřili palivo, protože denně najedeme jedním autem šest tisíc kilometrů měsíčně. Dospěli jsme k závěru, že bychom mohli zkusit hybridní vůz. Jsme sami zvědaví, co to přinese a mám za to, že ušetříme ještě více paliva a budeme ekologičtější, protože jezdíme primárně po městě,” řekl ředitel.

Policie začala také spolupracovat z věznicí v Karviné, kdy vězni šijí v rámci terapie pro děti hračky. Strážníci je budou rozdávat dětem v rámci preventivních akcí na školách, ale nejen tam.

“V rámci spolupráce jsme obdrželi od této věznice 100 kusů hraček. Chceme v tom pokračovat. Používáme tyto hračky i v případech, kdy spolupracujeme s ospodem, kde jsou v některých případech odebírány děti a je velmi vhodné dát tuto hračku dítěti do ruky, když v tak traumatické situaci,” doplnil Roman Galia.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy