Orlovští strážníci mají nový hybridní automobil i další novinky. Myslí také na děti

  • 11:54,
  • Orlová,

Městská policie v Orlové má nový vůz na hybridní pohon. Také zakoupila a testuje speciální teleskopické obušky a myslí i na děti.

Teleskopický obušek už mnoho let patří mezi běžnou výzbroj policistů. I pro strážníky je důležité, aby manipulace s ním byla rychlá a snadná. Proto se Městská policie v Orlové rozhodla vyzkoušet zcela nové.

“Tyto nové typy obušků jsme již zakoupili, ale máme prozatím jen deset kusů, které testujeme a v případě, že se osvědčí ,tak zvažujeme dokup pro ostatní strážníky a mám informaci o tom, že jsme prozatím jediná městská policie v republice, která jimi disponuje,” řekl ředitel MP Orlová Roman Galia.

“U staršího typu bylo zapotřebí použít násilí při manipulaci s ním. To znamená, že při otevření, kdy ho jedním machem otevřeme, tak při zavření obušku, se musí použít dostatečné množství síly o zem. U nového typu jde obušek jednoduše vysunout a zasunout,” vysvětlil zástupce ředitele MP Orlová Martin Kania.

Městská policie má i další novinku a tou je nový ekologický automobil.

“V rámci pravidelné obměny vozového parku jsme se rozhodovali s panem starostou, jakou cestou jít. My momentálně disponujeme vozy na CMG, abychom ušetřili palivo, protože denně najedeme jedním autem šest tisíc kilometrů měsíčně. Dospěli jsme k závěru, že bychom mohli zkusit hybridní vůz. Jsme sami zvědaví, co to přinese a mám za to, že ušetříme ještě více paliva a budeme ekologičtější, protože jezdíme primárně po městě,” řekl ředitel.

Policie začala také spolupracovat z věznicí v Karviné, kdy vězni šijí v rámci terapie pro děti hračky. Strážníci je budou rozdávat dětem v rámci preventivních akcí na školách, ale nejen tam.

“V rámci spolupráce jsme obdrželi od této věznice 100 kusů hraček. Chceme v tom pokračovat. Používáme tyto hračky i v případech, kdy spolupracujeme s ospodem, kde jsou v některých případech odebírány děti a je velmi vhodné dát tuto hračku dítěti do ruky, když v tak traumatické situaci,” doplnil Roman Galia.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 12:09
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 12:09
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 12:09
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků