Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé s postižením vystoupili na dalším ročníku festivalu Orlovské múzy

  • Orlová,

V Domě kultury se konal již pátý ročník akce s názvem Orlovské múzy. Na festival přijeli lidé s postižením z širokého okolí. Každé vystoupení bylo opravdu originální.

O lidech s hendikepem se ví, že rádi zpívají, hrají divadlo a prostě rádi vystupují. Právě pro ně uspořádaly sociální služby další ročník Orlovských múz. Na festival přijeli klienti z různých zařízení i polských partnerských měst.

“Hlavní myšlenkou Orlovských múz je setkávání lidí s různými druhy handicapu a je to jediná akce, která se v širokém okolí pořádá. Proto jsme se tehdy rozhodli tyto múzy založit a uspořádat. Hned první ročník měl velký úspěch, proto jsme museli uspořádat další. Jsme rádi, protože lidé si vždy nacvičí nádherná vystoupení,” řekla ředitelka Sociálních služeb Orlová Jarmila Berná.

“Děvčata se těší hodně, trénovali jsme skoro dva měsíce. Máme taneční vystoupení. Děvčata mají sice trému, ale myslím, že jim to půjde,” řekla Alena Krainová, Sociální služby Orlové.

“Máme trému a připravily jsme si mažoretky,” řekla tanečnice.

“Tohle jsme nacvičovali v rámci aktivizace na denním stacionáři. Přijeli jsme z Bohumína z Centra sociálních služeb. Na múzách jsme již popáté a nacvičili jsme tanec Strašidelný hrad,” řekla Eva Kwašná, Sociální služby Bohumín.

Aby měli klienti motivaci, přehlídka byla spojená i se soutěží. Vybrat ale nejlepší vystoupení neměla porota vůbec lehké.

“Musím říct, že letošní ročník je velice zdařilý, všichni mají krásná čísla. Bude velice těžké vybrat někoho, kdo bude nejlepší. Takže na všechny se dostane nějaká odměna,” dodala místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků