Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děs a hrůza! Průvod Krampus masek vyděsil, ale i rozesmál tisíce lidí

  • Orlová,

Orlová připravila na druhou adventní neděli pro lidi program, na který jen tak nezapomenou. V průvodu prošli městem děsiví Krampus čerti, kterých se báli i dospělí.

Strašidelné Krampus masky s velkými rohy a dlouhými jazyky přilákaly do centra Orlové tisíce lidí. Bylo to úplně poprvé v kraji, co měl průvod na padesát takovýchto pekelníků, čarodějnic a démonů. Přesto, že smyslem nebylo děti strašit, některé měly opravdu nahnáno.

“My nejsme jako rakušáci, že musíme vylekat. My nepotřebujeme, aby to dítě dostalo psotník. My uděláme bu bu bu, potřeseme si s nimi rukou. To dítě se směje. I když má strach a pak vám podá ruku, je klid,” řekl hlavní organizátor akce Martin Maňas Mazur.

Atmosféru umocnila i ohnivá show. Lidé se přišli na průvod masek podívat i z širokého okolí a byli nadšeni. 

“Pěkně připravené, my jsme přijeli z Ostravy,” řekla návštěvnice.

“Mnoho dětí tam brečelo. Bylo to hustý a půjdu i příští rok,” řekl odvážný chlapec.

I samotné město bylo překvapeno z tak velké počtu návštěvníků.

"My jsme uvažovali, odkud kam by měl průvod jít. Nakonec jsme zvolili variantu, aby průvod vidělo co nejvíce lidí. Vycházel od Domu kultury směrem na prostranství u Moravy, kde byla taková menší ohňová show a pak se zase vracel k Domu kultury. Jsme velice rádi, že návštěvníci byli trpěliví, protože než celý ten průvod projde, než se uskuteční ta hlavní akce, pak se vrací, tak to je otázka 45 minut. Bohužel, jinak to nelze udělat,” řekla ředitelka Domu kultury Orlová Barbora Herdová. 

Město by nemohlo tak velkou a ojedinělou akci uspořádat, pokud by s její organizací nepomohli dobrovolníci a hasiči. 

Jelikož akce sklidila velký úspěch město zváží krampusový pochod uspořádá i v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků